Domov Novinky Meizu M1 Note: Tabletofón s dizajnom od Apple

Meizu M1 Note: Tabletofón s dizajnom od Apple

Zdielať

Meizu-M1-Note-01Čínska spoločnosť Meizu, ktorá podobne ako Xiaomi alebo OnePlus ponúka veľmi dobré kúsky, ktoré sa občas podobajú na kalifornskú spoločnosť, predstavila ďalší kúsok do svojho portfólia. Ide o nový model Meizu M1 Note, ktorý má veľmi dobrú výbavu a podobnosť s iPhone 6 Plus a farebným iPhonom 5C. Koniec s iPhonom končí pri dizajne, výbava je odlišná. Hlavným lákadlom nového Meizu M1 Note je jeho 5,5“ Full HD displej s jemnosťou 403 ppi. Čakali ste IPS? Tento panel je veľmi špecifický, využíva technológie IGZO od Sharpu. Ochrana displeja je zabezpečená krycím sklíčkom Corning Gorilla Glass 3.

Farby krytu budú pastelové, teda zelená, ružová, žltá, biela a modrá. Hmotnosť je 145 gramov, rozmery zariadenia sú 151×75×8,9 mm. Konštrukcia je síce navonok z plastu, ale vo vnútri zariadenia je vystužené hliníkové dosky, pre lepšiu pevnosť unibody konštrukcie.

Meizu-M1-Note-02

Základom je 64 bitový procesor MediaTek MT6752 s ôsmimi jadrami Cortex-A53 na frekvencii 1,7 GHz, o grafiku sa postará Mali T-760 MP2, operačná pamäť má 2 GB Fotoaparát má rozlíšenie 13 MPx ktorý dodáva Samsung. Nad displejom sa skrýva selfie fotoaparát s rozlíšením 5 MPx, poteší aj fakt, že ide o dual SIM. Bohužiaľ, iba jeden slot podporuje dátové siete LTE (smartfón podporuje aj európske LTE frekvenčné pásma).

Meizu-M1-Note-03

Batéria má 3140 mAh. operačným systémom je Android 4.4 (KitKat), ale s nadstavbe Flymo 4.1 tak ako to je zvykom u Meizu. Tabletofón sa bude predávať s cenou okolo 130 eur za 16 GB verziu, za dvojnásobnú pamäť si Meizu vypýta sumu okolo 160 eur. Smartfón sa už v Číne predáva, k nám sa dostane v januári 2015 a cena bude určite vyššia.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Meizu MX3 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Meizu MX4 16GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Meizu, GSMArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno