Domov Novinky Meizu bude vyrábať smartfóny s OS Ubuntu

Meizu bude vyrábať smartfóny s OS Ubuntu

Zdielať

MeizuSpoločnosť Canonical oznámila svojich prvých hardvérových ​​partnerov, ktorý budú vyrábať smartfóny s operačným systémom Ubuntu. Meizu a španielsky výrobca BQ budú dodávať tieto smartfóny po celom svete už počas tohto roka.

Zakladateľ Ubuntu Mark Shuttleworth zdôraznil, že pôvodný partnermi boli vybraní, pretože majú odborné znalostí v prenikaní na rozvíjajúcich sa trhoch. Viac výrobcov sa očakáva počas roku 2015, ktorí nastúpia už do rozbehnutého vlaku. V nadchádzajúcich smartfónoch, ktoré budú založené na Linuxe sa hovorí, že majú “najnovší hardvér”. Cieľom Canonical je mať TOP 50 mobilných aplikácií dostupných na Ubuntu do konca roka. Zatiaľ sa neobjavilo žiadne oficiálne oznámenie o smartfóne s OS Ubuntu avšak udalosť MWC v Barcelone na budúci týždeň by mohla byť ako stvorené na takúto prezentáciu.

Zdroj: Ubuntu

Zdielať
Predchádzajúci článokFacebook kúpil WhatsApp za 16 miliárd dolárov
Nasledujúci článokGoogle I/O bude 25. júna v San Franciscu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno