Domov Novinky MediaTek vytvoril technológiu na rýchlonabíjanie

MediaTek vytvoril technológiu na rýchlonabíjanie

Zdielať

Najslabším článkom dnešných smartfónov je práve batéria. Aj keď sa vedci snažia vytvoriť nové typy batérií, zatiaľ žiadna neposkytla dostatok kapacity, malú veľkosť a hlavne primeranú cenu. Preto sa rôzne technologické firmy snažia zmierniť tento problém tým, že poskytnú aspoň rýchlejšie nabíjanie, ktoré zníži niekoľkohodinové nabíjanie na čas menší ako jedna hodina.

MediaTek charger

Dnes už poznáme podobné technológie, ktoré predstavila spoločnosť Oppo či Qualcomm, ktorej technológiu Quick Charge 2.0 využívajú aj niektoré vlajkové lode. MediaTek sa teda rozhodol, že si nenechá ujsť tento vlak a predstavil technológiu Pump Express Plus na rýchle nabíjanie, ktorú už podporujú aj niektoré dnešné čipy (MT6595, MT6732 a pod.).

Nová nabíjačka má tri nabíjanie módy, ktoré sa líšia nabíjacím napätím, pričom prúd je konštantný na úrovni 1,67A. Na výber je napätie 5V, 7V a 9V, pričom pri najväčšom napätí nabíjačka poskytuje výkon až 15,03W, čo je niekoľkonásobne viac ako pri bežnej nabíjačke. Výrobca sľubuje po 5 minútach nabíjania až 2 hodiny hovoru alebo za 30 minút nabitie smartfónu na viac ako 75%. Vskutku ohromné čísla, na reálne hodnoty si ale budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: PhoneArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno