Domov Novinky Malé a stredné firmy veria v prínos Internetu vecí

Malé a stredné firmy veria v prínos Internetu vecí

Zdielať

AVG_LogoPodľa najnovšej štúdie AVG je väčšina malých a stredných firiem presvedčená, že Internet vecí (Internet of Things) prinesie nové príležitosti pre ich podnikanie. Internet vecí pozostáva zo siete prepojených inteligentných zariadení schopných vzájomne komunikovať.

Dvaja z piatich (46%) opýtaných súhlasia, že Internet vecí pre nich znamená venovať viac času zabráneniu bezpečnostným prienikom. Na druhej strane prevážil názor 83% respondentov, ktorí si myslia, že chybovosť ľudského faktora bude stále väčším problémom, než inteligentné zariadenia.

Štúdia, do ktorej sa zapojilo viac ako 2 000 malých a stredne veľkých firiem zo Spojených štátov, Kanady, Spojeného kráľovstva a Austrálie, odhalila, že najväčšie prekážky implementácie internetom prepojených zariadení sú nasledujúce:

  1. Bezpečnostné riziká –Viac ako polovica (54%) opýtaných si myslí, že by Internet vecí zapríčinil väčšiu otvorenosť voči bezpečnostným prienikom a hackingu. Takmer dve tretiny respondentov (65%) súhlasia, že bezpečnostný softvér určený pre Internet vecí by ich urobil kľudnejšími.
  2. Komplexnosť správy –Bezpečnosť dát (48%) a zálohovanie (34%) by sa po implementácii stali oveľa komplexnejšími.
  3. Náklady – Celých 44% uviedlo, že vysoké náklady sú dôvodom, ktorý zabraňuje implementácii Internetu vecí.

Zdroj: Tlačová správa AVG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno