Domov Novinky LTE sieť Orangeu je dostupná už v 25 mestách

LTE sieť Orangeu je dostupná už v 25 mestách

Zdielať

Orange LogoUž v 25 mestách a 5 obciach si zákazníci Orangeu môžu užívať výhody ultra rýchleho mobilného internetu v LTE sieti, svoju sieť už umožňuje využívať takmer tretine Slovákov. To všetko len tak, bez ďalších poplatkov či dodatočnej aktivácie. Operátor rozširuje pokrytie svojej LTE siete a do mapy pokrytia v týchto dňoch pribudli ďalšie mestá Galanta, Šamorín, Senec, Prievidza, Bojnice, Humenné, Malacky, Pezinok, Modra, Svätý Jur. Signálom tak v súčasnosti pokrýva už 29,5% populácie Slovenska.

Orange ako prvý operátor na Slovensku priniesol zákazníkom možnosť využívať LTE len tak, automaticky, bez akýchkoľvek aktivácií a ďalších poplatkov. Surfovať môžu maximálnou teoretickou rýchlosťou až do 150 Mbps pre sťahovanie dát a 50 Mbps pre odosielanie dát. Komerčnú prevádzku siete spustil operátor v júli tohto a v súčasnosti je dostupná v týchto mestách: Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Prešov, Nitra, Žilina, Trnava, Trenčín, Martin, Poprad, Zvolen, Komárno, Piešťany, Nové Zámky, Galanta, Šamorín, Senec, Prievidza, Bojnice, Humenné, Malacky, Pezinok, Modra, Svätý Jur a Vrútky a v obciach Dunajská Lužná, Rovinka, Biely Kostol, Trenčianska Turná a Dražkovce.

Operátor sa okrem budovania svojej LTE siete zameriava aj na ďalšie rozširovanie svojej 3G siete s maximálnou teoretickou rýchlosťou sťahovania dát 42,2 Mbps, a to najmä vďaka technológii UMTS 900. Tá umožňuje priniesť rýchly mobilný internet s rýchlosťou do 21 Mbps aj do vidieckych oblastí a pokryť tak rýchlym internetom aj miesta, kde zatiaľ nie je dostupná LTE sieť. 3G sieť Orangeu je v súčasnosti dostupná v 138 mestách a 1312 obciach na Slovensku, čo predstavuje už 90% populácie SR.

Zdroj: Tlačová správa Orange

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno