Domov Novinky LTE od O2 bude mať mizerné pokrytie

LTE od O2 bude mať mizerné pokrytie

Zdielať

O2
O2 plánuje štart prevádzky najrýchlejšieho mobilného internetu LTE pre zákazníkov v Bratislave a Košiciach už v decembri tohto roka. Už tento rok tak bude 4G sieť dostupná pre 165.000 zákazníkov operátora. Spolu s výstavbou 4G siete predstavilo O2 svoje plány ďalšieho rozširovania 3G siete a modernizácie 2G siete.

O2, ako prvý operátor na Slovensku, odštartovalo v auguste 2010 testovanie LTE siete na Slovensku, ktoré zrealizovalo v Banskej Bystrici. V auguste 2012 O2, rovnako ako pri testoch, teda ako prvý operátor na Slovensku, odštartovalo pilotnú komerčnú prevádzku 4G siete vo vybraných obciach západného Slovenska. Po aukčnom získaní frekvenčného spektra koncom roka 2013 ohlásilo O2 v lete 2014 plány s rozšírením pokrytia siete do dvoch najväčších slovenských miest – Bratislavy a Košíc. O2 4G sieť bude dostupná v najväčších slovenských mestách už v decembri 2014. Bohužial pokrytie bude slabšie. Lokality pokrytia uvádzame nižšie.

Do prevádzky najmodernejšiu LTE sieť pre obyvateľov častí Bratislavy a Košíc. Koncom budúceho roka chce spoločnosť pokrývať vlastnou 4G sieťou polovicu populácie SR. Ambíciou O2 je pokryť 70% populácie výrazne rýchlejšie, ešte pred povinným termínom, ktorý je pre pridelené frekvencie určený na koniec roka 2018.

Spolu s  investíciou do budovania 4G siete pokračuje O2 aj v rozširovaní vlastnej 3G siete a modernizácii 2G siete. 3G sieť od O2 pokrýva k dnešnému dňu 61,1% populácie SR. Počas roka 2014 operátor posilnil 180 lokalít a postavil 20 nových lokalít 3G.  Do apríla 2015 pribudne ďalších 90 lokalít a O2 dosiahne 65% 3G pokrytie populácie SR.

V rámci rozširovania pokrytia 4G sieťou O2 odštartuje aj modernizáciu 2G siete, ktorá je primárne určená pre poskytovanie hlasových služieb. Táto modernizácia umožní rozšírenie kapacity hlasových služieb. LTE od O2 bude pre všetkých, bez príplatkov, bez viazanosti – férová ponuka. Hovorí sa o rýchlostiach medzi 15-25 Mbps pre sťahovanie a 5-10 Mbps pre odosielanie dát.

Zákazníci potrebujú len SIM kartu a k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné pracovať v LTE sieti. Výmena SIM karty je zdarma a už viac ako 50 % zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v LTE (USIM). Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení – v portfóliu má operátor momentálne asi 40% zariadení pracujúcich v LTE. Už dnes je každý tretí telefón, ktorý si kúpia O2 zákazníci, schopný pracovať v LTE.

Bratislava Košice
Mlynská dolina Staré mesto
Patrónka, Kramáre, Pražská ulica Hlavná, Kuzmányho
Staré mesto Hviezdoslavova, Štefánikova, Jantárová
Nové mesto od Trnavského mýta po Polus City Center Československej armády, Štúrova, Palackého
Zimný štadión Trieda SNP
Miletičova, Nivy Festivalové námestie
Košická ulica po nábrežie Dunaja

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno