Domov Novinky Logitech má sedem ocenení 2014 iF Product Design Awards

Logitech má sedem ocenení 2014 iF Product Design Awards

Zdielať

iF DEsign Award LogoSpoločnosť Logitech oznámila, že sedem jej produktov získalo prestížne ocenenie 2014 iF Product Design Awards za špičkovú úroveň v kategóriách počítačových a audiovizuálnych produktov. Logitech tieto uznania získava už po štvrtýkrát v rade za sebou, no prvýkrát v histórii je ocenených až sedem jej produktov v jednom roku.

Tento rok toto ocenenie získali nasledujúce produkty: prenosný reproduktor UE BOOM, skladacia kombinácia klávesnice a puzdra Logitech FabricSkin Keyboard Folio, bezdrôtová herná myš Logitech G602 Wireless Gaming Mouse, ultra tenká dotyková myš Logitech Ultrathin Touch Mouse, bezdrôtový dobíjací touchpad Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650, podsvietená Bluetooth klávesnica Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 a bezdrôtové reproduktory Logitech Bluetooth Speakers Z600.

„Ocenenie iF získavajú produkty, ktoré stelesňujú výnimočný posun v oblasti dizajnu a konštrukcie. Sme hrdí, že tento rok sme ho získali hneď v siedmich prípadoch,“ povedal Bracken Darrell, prezident a CEO spoločnosti Logitech. „Tieto ceny potvrdzujú výsledky zamerania práce celého nášho tímu – od výskumu a vývoja až po to, ako sa zákazník bude pri používaní našich produktov cítiť – ide nám o vytváranie produktov, ktoré ľudí oslovia aj v emocionálnej rovine.“

Porota súťaže o ceny iF pri výbere víťazných produktov posudzovala najrôznejšie kritériá – medzi inými napríklad kvalitu konštrukcie, celkové prevedenie, výber materiálov, mieru inovácií, funkcie, ergonómiu a aspekty univerzálneho dizajnu. Tu je prehľad ocenených produktov spoločnosti Logitech pre rok 2014.

UE BOOM

Bezdrôtový reproduktor UE BOOM je vôbec prvým svojho druhu, ktorý ocenia všetci vaši priatelia – je vybavený celým radom špeciálnych funkcií a nastavuje tak nový štandard pre počúvanie hudby. Má univerzálny tvar, ktorý vám umožní vziať ho so sebou kamkoľvek, a navyše je obalený špeciálne vyvinutú akustickou fóliou – tá je odolná voči vode aj zachytávaniu škvŕn, takže svoju hudbu si môžete užívať úplne všade.

Logitech UE BOOM

Reproduktor vyžaruje zvuk v uhle 360 stupňov a jeho akumulátor vydrží na jedno nabitie prehrávať hudbu až 15 hodín. A naviac umožní pripojiť aj ďalšie – keď na party dorazí viac priateľov. Bezdrôtovo môžete spojiť dva reproduktory UE BOOM pomocou aplikácie pre Apple iOS a Android tak, že buď budú oba silnejšie prehrávať rovnaký kanál, alebo vytvoríte tradičnú stereo konfiguráciu s ľavým a pravým kanálom.

Logitech FabricSkin Keyboard Folio

Kombinácia skladacieho puzdra a klávesnice Logitech FabricSkin Keyboard Folio je spojením krásneho dizajnu a inteligentných technológií, ktoré váš iPad chránia v tenkom a ľahkom prevedení, a súčasne mu ponúkajú dodatočné funkcie. K dispozícii je v rôznych farbách a vybraných tkaninách, takže tento špičkový model z celej ponuky obohacuje ochranu iPadu o dotyk krásy a súčasne má vodu odpudzujúca poťah, ktorý pomáha chrániť prednú aj zadnú stranu iPadu od náhodného obliatia.

Logitech FabricSkin_KBFolio

Má vstavanú prekvapivo tenkú klávesnicu pripojenú cez rozhranie Bluetooth, ktorá je doslova „vtelená“ do vnútornej strany textilného puzdra. Ponúka klávesy v plnej veľkosti, vrátane funkčných kláves systému Apple iOS, ktoré poskytujú hmatovú spätnú väzbu na akú ste zvyknutí u tradičných klávesníc.

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse

Bezdrôtová herná myš Logitech G602 Wireless Gaming Mouse mení definície hraníc počítačového hrania vďaka výdrži batérie, na ktorú súperi nebudú stačiť. V plnom hernom režime Performance ponúka až 250 hodín nepretržitého hrania a v režime bežného (neherného) používania (Endurance) výdrž dosahuje až 1440 hodín, čo viac ako štyrikrát presahuje výdrž batérie bežnej bezdrôtovej myši.

Logitech G602 Gaming Mouse

Pre tento model je charakteristická technológia snímacieho senzora DeltaZero, ktorá zaisťuje ovládanie kurzoru myši s vysokou presnosťou. Myš má navyše 11 programovateľných tlačidiel, ktorým ľudia pomocou voliteľnej aplikácie Logitech Gaming Software (LGS) môžu priradiť akékoľvek herné príkazy alebo makrá s kombináciami viacnásobných príkazov.

Logitech Ultrathin Touch Mouse

Štíhly dizajn ultra tenkej dotykovej myši Logitech Ultrathin Touch Mouse dokonale ladí so vzhľadom súčasných ultrabookov, ktoré mávajú štíhle, elegantné línie a sú založené na dotykom ovládaní. Vďaka tenkému prevedeniu (ľahkému ako pierko) myš Logitech Ultrathin Touch Mouse ľahko vkĺzne do akéhokoľvek puzdra na notebook alebo do vrecka.

Logitech Ultrathin Touch Mouse T630

Dotyková plocha s citlivou odozvou uľahčuje navigáciu vo Windows 8 alebo využitie všetkých predností viacbodovej dotykovej navigácie v operačnom systéme Apple OS X. Po pripojení cez rozhranie Bluetooth môžete myš vďaka technológii Logitech Easy-Switch ľahko bezdrôtovo spárovať s viacerými prístrojmi súčasne a môžete medzi nimi ľahko prepínať stlačením jediného tlačidla.

Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650

Bezdrôtový dobíjací touchpad, s celým názvom Logitech Rechargeable Touchpad T650, poskytuje rýchlu a plynulú navigáciu v prostredí operačného systému Windows 8 s väčším počtom gest, než aký je možné použiť u väčšiny dotykových myší. Vaše prsty sa môžu voľne túlať po rozmernom, hladkom a sklenenom povrchu touchpadu, kedy máte pocit, ako keď sa vaše prsty letmo dotknú hladiny vody.

Logitech t650-2

Švihom cez okraj môžete aktivovať „čarovný panel“ a prechádzať medzi jednotlivými aplikáciami, ľahko posúvať dlhé webové stránky alebo priamo ukázať na miesto, ktoré sa má zväčšiť na fotografiách vašej rodiny. Ultra hladký sklenený povrch odoláva zachytávaniu odtlačkov prstov i poškriabaniu, takže bude rovnako dobre vyzerať, ako je príjemné ho používať. Celý touchpad sa navyše správa ako veľké tlačidlo – môžete kliknúť na akékoľvek miesto, kam práve položíte prsty. Recenziu na produkt nájdete tu.

Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810

S podsvietenou bezdrôtovou klávesnicou Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 je ovládanie viac zariadení súčasne naozaj jednoduché – jediným stlačením tlačidla môžete prepínať medzi počítačom, ultrabook, tabletom alebo smartphonom, a to bez ohľadu na ich platformu. Vďaka technológii Logitech Easy-Switch sa môžete bezdrôtovo pripojiť až k trom zariadeniam naraz.

Logitech Bluetooth Keyboard K810

Klávesy sú jasne podsvietené a intenzita ich podsvietenie sa automaticky prispôsobuje podľa svetelných podmienok okolia, pričom vstavané senzory detekujú, či na klávesnici máte práve položené ruky a podľa toho podsvietenie zapínajú alebo vypínajú. Dizajn klávesnice s telom zo skutočného brúseného hliníku a jej minimalistické prevedenie budú skvele zodpovedať vášmu štýlu aj priestoru na vašom pracovnom stole. Recenziu na produkt nájdete tu.

Logitech Bluetooth Speakers Z600

Bezdrôtové reproduktory Logitech Bluetooth Speakers Z600 boli navrhnuté tak, aby pripomínali umelecký objekt – využívajú k tomu tvary, materiály a farby, ktoré splynú s dizajnom moderných interiérov a budú ladiť so vzhľadom súčasných štíhlych notebookov. Vďaka týmto reproduktorom môžete bez námahy streamovať hudbu a iné audio zdroje z vášho počítača, smartphonu alebo tabletu.

Z600 table

Súčasne môžu byť aktívne až tri zariadenia, pričom prepínanie medzi nimi je úplne jednoduché – stačí na jednom prehrávanie zastaviť a na inom spustiť. Či už budete chcieť počúvať hudbu, sledovať filmy, hrať hry alebo sa rozprávať cez video chat s priateľom na diaľku, bezdrôtové reproduktory Logitech Bluetooth Speakers Z600 vám vždy poskytnú čistý a dobre počuteľný zvuk. Recenziu na produkt nájdete tu.

Zdroj: Tlačová správa Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno