Domov Novinky Lian Li Q01: Určený pre malé zostavy s dobrým výkonom

Lian Li Q01: Určený pre malé zostavy s dobrým výkonom

Zdielať

Lian Li Q01 01Spoločnosť Lian Li si pripravila ďalší kúsok zo svojich počítačových skríň, ktoré sú určené pre základné dosky Mini-ITX a prípadne mini-DTX. Na ich základe sa dá postaviť malá, ale slušne výkonná zostava, čo platí aj pre grafickú kartu.

Lian Li PC-Q01 má vežovitú konštrukciu, kde sú vedľa seba základná doska a veľký ATX zdroj. Akýmsi poznávacím znamením skrine PC-Q01 je odnímateľný kryt v tvare obráteného písmena L. Vnútri je pozícia pre základnú dosku Mini-ITX alebo Mini-DTX, z čoho vyplýva, že tu sú aj dve záslepky. Môžeme teda nainštalovať aj výkonnejšiu grafickú kartu, avšak jej dĺžka nesmie prekročiť šírku základnej dosky(170 mm). V ponuke ale je už dosť takých modelov, ktoré sú vybavené strednou triedou moderných GPU, takže poskytnúť slušný výkon.

Lian Li Q01 02

Zdroj môže mať 210 mm, rovnaký rozmer bude platiť aj pre grafickú kartu. Potom tu máme po dvoch pozíciách pre 3,5″ a 2,5″ zariadenie, skriňa však neponúkne žiadnu pozíciu pre mechaniku. Namiesto pevných diskov môžeme pre lepšie chladenie inštalovať do dna skrine jeden 120 mm alebo 140 mm ventilátor. Nechýbajú USB 3.0 a audio v prednom paneli. Celá skriňa je samozrejme vyrobená z hliníka, jej rozmery sú 200×275×242 mm (Š×V×H) a hmotnosť 1,57 kg. Lian Li PC-Q01 bude k dispozícii pravdepodobne už od budúceho týždňa za 49 eur.

Zdroj: Tlačová správa Lian Li

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno