Domov Novinky Lian Li PC-B16 a PC-A61: Moderné hliníkové skrine

Lian Li PC-B16 a PC-A61: Moderné hliníkové skrine

Zdielať

Lian Li PC-A61 00Spoločnosť Lian Li znovu obohacuje svoju ponuku o počítačovej skrine a tentokrát ide o dvojicu modelov typu Middle Tower. Tie sú tak určené pre klasické desktopové zostavy založené na doskách ATX. Lian Li PC-B16 a PC-A61 sú obe samozrejme celohliníkové, rovnako ako všetky ostatné skrine značky Lian Li.

Obe skrine sú vybavené inovatívnym systémom samostatných diskových pozícií, kde každá je samostatná a každú je možné odmontovať. Vďaka tomu si môžeme skriňu značne prevzdušniť a zabezpečiť, aby sa od predných ventilátorov lepšie prúdil vzduch k základnej doske a jej komponentom. Samozrejmosťou je potom podpora aj 2,5″ zariadení popri 3,5″ diskoch. Ďalej majú tieto skrine spoločnú aj 5,25″ šachtu určenú pre štyri zariadenia, jednu 2,5″ pozíciu, ktorá je ako u rady iných skríň umiestnená na tray z opačnej strany, ako je doska.

Čo sa týka priestoru vnútri týchto skríň, dovnútra môžeme vtesnať procesorový chladič s výškou maximálne 170 mm, napájací zdroj s hĺbkou 280 mm a s dlhými kartami vďaka odnímateľným diskovým pozíciám evidentne nebude problém. Výrobca ale napriek tomu uvádza, že môžu byť dlhé až 420 mm. U moderných skriniach je tiež dôležitý priestor medzi Tray základnej dosky a pravú bočnicou, kadiaľ sa zvyčajne vedú káble. Tu máme 30 mm miesta, čiže viac než dosť.

Lian Li PC-B16 00

U dnešných skríň tiež nesmie chýbať podpora vodných chladičov. Oba nové modely majú ľahko odnímateľný vrchný panel, pod ktorý môžeme umiestniť 240 mm alebo 280 mm radiátor s maximálnou hrúbkou 60 mm. Dopredu sa potom vojde 240 mm radiátor a vyzerá to, že diskové pozície budú môcť pritom zostať na mieste.

Predný panel ponúka štyri porty USB 3.0 a dva audio konektory. Obe skrine majú rovnakú šírku (230 mm) a výšku (490 mm), avšak Lian Li PC-A61 má hĺbku 510 mm a PC-B16 je vďaka predným dvierkam na tento rozmer o 20 mm väčší. Zaujímavé je, že udávaná hmotnosť je u oboch rovnaká – 6,5 kilogramu. Skrine budú dostupné už čoskoro a predpokladané ceny sú pre PC-B16 cca 180 eur a PC-A61 za 150 eur.

Zdroj: Tlačová správa Lian Li

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno