Domov Novinky LG uviedol najširšiu ponuku televízorov pre domácu zábavu

LG uviedol najširšiu ponuku televízorov pre domácu zábavu

Zdielať

LG_INNOFEST_MEA1Na roadshow InnoFest predstavila spoločnosť LG Electronics pôsobivú zbierku špičkových produktov pre domácu zábavu. Súčasťou kolekcie je celosvetovo najväčší 105 palcový Ultra HD televízor, rôznorodá ponuka Ultra HD televízorov a zakrivených OLED televízorov, očakávaná platforma webOS Smart TV a rad mimoriadne výkonných audio a video zariadení.

LG ako prvý výrobca v roku 2012 uviedol 84 palcový Ultra HD televízor a tento rok na veľtrhu CES tiež najväčší zakrivený 4K Ultra HD OLED televízor (model 77EC9800). Tento rok v Európe uvedie najširšiu kolekciu Ultra HD TV – uhlopriečky 49, 55, 60, 65, 79, 84, 98 a 105 palcov – a rozšírenú radu OLED televízorov s uhlopriečkou 55, 65 a 77 palcov, ktoré budú obsahovať aj novú platformu webOS.

Ako líder v segmente OLED TV má LG v pláne pomocou novej rady 4K Ultra HD OLED a FULL HD modelov sprístupniť OLED televízory čo najširšiemu publiku. Na festivale InnoFest spoločnosť predstavila celosvetovo najväčší zakrivený Ultra HD OLED televízor (model 77EC9800), GALLERY OLED TV (model 55EA8800) s možnosťou zavesenia na stenu a FULL HD OLED so zaobleným dizajnom (model 55EA9700). LG očakáva, že práve tento segment bude na trhu televízorov rásť najrýchlejšie.

LG-OLED-55EA8800

S využitím technológie OLED WRGB podávajú OLED televízory spoločnosti LG nádherný obraz. Farebná teplota každého bodu je riadená funkciou LG Color Refiner, čo vedie k mimoriadnej konzistencii a rovnováhe farieb. Vstavané aplikácie ako eGallery obsahujú viac než 150 diel pre vytvorenie rôznych nálad, vrátane obrazov niektorých svetovo známych umelcov v sprievode krásnych melódií, ktoré premenia akúkoľvek obývačku v súkromnú galériu.

LG tento rok ponúkne celu radu produktov vo veľkostiach obrazovky od 49 až po 105 palcov. Zakrivený televízor LG Ultra HD ( model 105UC9 ) je prvý na svete so 105 palcovým zakriveným displejom s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 5K (5120×2160). Všetky ďalšie Ultra HD televízory obsahujú Ultra IPS panely s rozlíšením 3840×2160, ktoré ponúka vyššiu úroveň detailu, väčšiu presnosť farieb a väčšie pozorovacie uhly. Technológia Tru – Ultra HD Engine Pro prenesie SD, HD alebo Full HD obsah do kvality blízkej 4K a úzko spolupracuje s algoritmom Super Resolution pre odstránenie vizuálnych artefaktov.

So štvornásobkom bodov oproti FULL HD televízorom sú Ultra HD televízory od LG schopné generovať najmodernejšie 3D obrazy, ktoré, keď sú spárované s technológiou CINEMA 3D, majú za následok mimoriadne pohodlný a pohlcujúci zážitok zo sledovania. LG pridala tiež unikátne ovládanie 3D funkcií, vďaka ktorému je možné ľahko nastaviť intenzitu 3D efektov. Modely Ultra HD televízorov pre rok 2014 sú tiež vybavené vysoko účinnou funkciou konverzie z 2D do 3D. Nový Ultra Surround systém vyvinutý v spolupráci s Harman Kardon, vtiahne diváka hlbšie do akcie na obrazovke zvukom, ktorý nikdy neznel reálnejšie .

LG_105UC9

LG 105UC9 (105 palcový 5K televízor)

Najnovšie Ultra HD televízory zahŕňajú revolučnú platformu webOS Smart TV. Jednoduchá a intuitívna platforma bude zahrnutá vo viac než polovici modelov LG uvedených v roku 2014, vrátane radov LG Ultra HD, OLED a CINEMA 3D Smart TV. Vďaka grafickému užívateľskému rozhraniu (GUI) webOS výrazne znižuje počet krokov potrebných na prepínanie medzi dostupným obsahom a zjednodušuje tak jeho hľadanie a výber. Užívatelia môžu ľahko prechádzať služby či obsah aj bez nutnosti odchádzať od programu, ktorý práve sledujú . LG Store pohodlne organizuje všetok dostupný obsah na platforme webOS do kariet podľa kategórií. Ponúka tiež odporúčania na základe popularity, ktorý umožňuje užívateľom ľahko objaviť nové vzrušujúce možnosti zábavy.

Sound Bar od LG je dokonalým spoločníkom pre televízory rôznych veľkostí a štýlov. Vďaka minimalistickému dizajnu a leštenému tmavému prevedeniu sú jednotky LG NB5540 a NB4540 krásnym doplnkom moderného tenkého rámika dnešných televízorov. Obidva sú vybavené 4.1 kanálmi a 320W výkonom. NB5540 obsahuje tiež Hi – Fi digitálno-analógový prevodník (DAC) pre ešte lepší zážitok z počúvania. Cena a dostupnosť zariadení na slovenskom trhu zatiaľ neboli stanovené.

Zdroj: Tlačová správa LG

Zdielať
Predchádzajúci článokXiaomi predal už 11 miliónov smartfónov od začiatku roka
Nasledujúci článokToshiba prináša výkonnú mobilnú pracovnú stanicu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno