Domov Novinky LG prináša na slovenský trh revolučný LG G Pad 8.3

LG prináša na slovenský trh revolučný LG G Pad 8.3

Zdielať

LG_G_Pad 8.3_02Spoločnosť LG dnes v Slovenskej republike oficiálne predstavila LG G Pad 8.3, ktorý je najnovším prírastkom do modelového radu prémiových produktov G série. Celkom nový LG G Pad 8.3 je prvý z kategórie 8-palcových tabletov, ktorý sa pýši Full HD displejom, a okrem toho ponúka jedinečné užívateľské funkcie a široký rad možností konektivity. Na slovenskom trhu bude prístroj k dispozícii od októbra.

„Model LG G Pad 8.3 vytvorí samostatnú kategóriu a zároveň rozšíri ponuku najmodernejších prístrojov značky LG,“ uviedla Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG Electronics CZ, a doplnila: „G Pad  je len ďalším príkladom zariadenia LG s jedinečnými vlastnosťami, ktoré ocenia spotrebitelia po celom svete.“

Tablet do vrecka s výkonnou batériou

Prvý produkt v tejto kategórii disponuje štíhlym profilom a elegantným dizajnom. Vďaka 8.3″ displeju ho možno pohodlne držať v jednej ruke. Spoločnosť LG zhromažďovala informácie od spotrebiteľov, pokiaľ ide o optimálne rozmery tabletu, a výsledkom je tento kompaktný prístroj. Hoci je LG G Pad 8.3 prenosný a pri hmotnosti iba 338 g ľahký ako noviny, je napájaný výkonnou 4600mAh batériou umožňujúcou dlhé používanie bez nutnosti nabíjania .

Prvý z kategórie 8-palcových tabletov s Full HD displejom

Model LG G Pad 8.3 má jeden z kľúčových atribútov ostatných prémiových zariadení G Series (G Pro a G2) a ako prvý z kategórie 8-palcových tabletov ponúka Full HD displej. G Pad je vybavený displejom 1920 x 1200 WUXGA (Widescreen Ultra Extended Graphics Array) schopným zobrazovať obsah v ešte vyššom rozlíšení než štandardné Full HD obrazovky. 1,7 GHz procesor Quad – Core Qualcomm Snapdragon 600 navyše svojím vysokým výkonom vylepšuje zážitok zo sledovania obrazu a dáva užívateľom možnosť užívať si obsah v kvalite Full HD bez akýchkoľvek kompromisov.

LG_G_Pad 8.3_01

Skutočná konvergencia s aplikáciou QPair

LG G Pad 8.3 spĺňa súčasné vysoké nároky na konvergenciu zlepšením možností konektivity medzi rôznymi zariadeniami. Túto konvergenciu zaisťuje jedinečná aplikácia QPair, vďaka ktorej sa každý hovor a každá správa prijatá na smartfóne objaví aj na tablete. Užívatelia potom prostredníctvom tabletu môžu jednoducho zasielať odpovede. GPair tiež umožňuje ľahko pripojiť G Pad k smartfónom a tabletom od iných výrobcov (odporúča sa operačný systém Jelly Bean). Poznámky napísané v aplikácii QMemo na modeli G Pad možno pohodlne ukladať na smartfón a zasielať ich ostatným, z ktoréhokoľvek zariadenia.

Užívateľské skúsenosti uspôsobené tabletu

LG G Pad 8.3 dáva k dispozícii praktické funkcie, ktoré možno využiť v reálnom živote, ako je napríklad vylepšený multitasking (vykonávanie viacerých úloh súčasne). Vďaka 8,3 palcovému Full HD displeju sú jedinečné užívateľské funkcie tabletu LG G Pad 8.3 uspôsobené veľkej obrazovke:

 • Slide Aside umožňuje vykonávať viacero úloh súčasne, jednoduchým „odsunutím“ otvorených aplikácií na stranu, pomocou troch prstov,
 • QSlide umožňuje pracovať bez prerušenia až s tromi rôznymi aplikáciami v jednom okne, čo je obzvlášť praktické na veľkej obrazovke,
 • Pomocou funkcie KnockOn sa dá zariadenie zapínať a vypínať dvojitým poklepnutím na displej.

Dôležité technické údaje:

 • Procesor: 1,7 GHz Quad – Core Qualcomm Snapdragon 600
 • Displej: 8,3 palcov WUXGA ( 1920 x 1200 bodov / 273 ppi )
 • Pamäť: 16 GB eMMC
 • RAM: 2 GB LPDDR2
 • Fotoaparát: zadný 5,0 MPx / predný 1,3 MPx
 • Batéria: 4600mAh
 • Operačný systém: Android Jelly Bean 4.2.2
 • Rozmery: 216,8 x 126,5 x 8,3 mm
 • Hmotnosť: 338 gramov
 • Farba: biela
 • Cena: 309 EUR vrátane DPH

Zdroj: Tlačová správa LG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno