Domov Novinky LG predstavil dlho očakávaný smartfón G3

LG predstavil dlho očakávaný smartfón G3

Zdielať

LG G3-3LG G3 sa môže pýšiť Quad HD displejom, hustota 538 pixelov na palec dodáva 5,5 palcovému displeju ostrý obraz. Vďaka veľmi tenkému rámu došlo aj k zväčšeniu pomeru strán displeja na celkové využitie až 76,4% plochy prednej strany telefónu. LG G3 je tak v ruke rovnako príjemný ako akýkoľvek menší smartfón.

Displej s vysokým rozlíšením podporuje vyberateľná batéria s kapacitou 3 000 mAh. Vďaka nahradeniu kovovej časti batérie katódou s grafitom a ďalším optimalizáciám technológií je výdrž, výkonnosť a životnosť batérie na možnom maximu. Teraz už sa nestretnete s vybitou batériou uprostred nabitého dňa.

Chytro a jednoducho, tak by sa dal charakterizovať fotoaparát s 13 MPx a funkciou OIS+. Zachytiť správny okamih bez ohľadu na kvalitu svetelných podmienok dokážete vďaka laserovému zaostrovaniu (Laser Auto Focus), ktoré je prvým svojho druhu v segmente inteligentných telefónov. Rýchlosť a jednoduchosť sú vlastnosťami aj samotného snímania obrazov: stačí dotykom zaostriť a spúšť sa v tej chvíli automaticky spustí sama. LG nezabúda ani na módne trendy vo fotografii: selfies, teda fotky samých seba.

LG G3-1

Vďaka prednému 2,1 MPx fotoaparátu budú aj tie kvalitné a vysoko ostré. Časovač funguje na princípe gesta – stačí zaťať päsť, ktorú G3 rozpozná a automaticky spustí troj sekundové odpočítavanie. Hanbiť sa rozhodne nemusíte ani za videá natočené novým G3. Špičkový obraz dokreslí veľmi kvalitný zvuk snímaný mikrofónom s inštinktívnou identifikáciou optimálnej audio úrovne, ktorá zaistí tú najčistejšiu zvukovú stopu. Vstavaný 1W reproduktor s funkciou Boost AMP dodá nielen videám, ale i hudbe bohatší a čistejší zvuk.

Ergonomické klenutie, vďaka ktorému G3 presne padne do ruky a je veľmi jednoduché ho ovládať len jednou rukou, vďačí za svoju praktickú konštrukciu dizajnu zvanému Floating Arc. Elegantný tvar dokresľujú novo tvarované tlačidlá vypnúť/zapnúť a ovládanie hlasitosti na zadnej stráne, ale aj veľmi kvalitný materiál jeho spracovanie. LG G3 bude na slovenskom trhu dostupný v dizajne matného kovu v troch farbách: Metallic Black (čierna), Silk White (biela) a Shine Gold (zlatá). Vďaka povrchovému spracovaniu smartfón nebude náchylný na odtlačky prstov a bude tak vyzerať stále čistý, ako nový.

LG G3-2Klávesnica Smart Keyboard: Adaptívna technológia sa učí písať rýchlo a bez chýb. Až o 75 % znižuje chybovosť vďaka sledovaniu a analyzovaniu spôsobu písania. Rozloženie jednotlivých kláves môže byť upravené podľa frekvencie užívania, čo písanie ďalej zrýchľuje. Pomáha tomu aj výška klávesnice, ktorá lepšie vyhovuje palcom.

Upomienky Smart Notice: Odporúča miesta podľa toho, ako vás pozná, pripomína odpovedať na zmeškaný hovor alebo navrhuje odinštalovanie nepoužívaných aplikácií. Šikovná osobná asistentka s veľkou jazykovou vybavenosťou sa skrýva pod jednoduchým Smart Notice.

LG G3-5

Zabezpečenie Smart Security: Odomykanie telefónu pomocou vyťukania perzonifikovaného Knock Code je nielen bezpečné, ale aj rýchle. Funkcia KnockON navyše umožňuje skontrolovanie času alebo rovno odomknutie telefónu bez nutnosti stláčania akéhokoľvek tlačidla.

Zabezpečenie osobných dokumentov Content Lock je užitočné nielen pri pripojení k počítaču. Zamknuté a podľa potreby aj neviditeľné dokumenty môžu byt uložené ako v internej pamäti, tak na microSD karte. Vzdialené zablokovanie telefónu Kill Switch ochráni všetky dáta pred zneužitím v prípade krádeže alebo straty. Kill switch navyše ponúka okrem toho aj možnosť kompletného zmazania či antivírovú kontrolu.

Puzdro QuickCircle: Puzdro s okamžitým prístupom ku všetkým najpoužívanejším funkciám. Okrem tohto obalu v piatich farbách budú dostupné aj ďalšie kryty z radu Slim Guard Cases a prémiové Slim Hard Cases.

LG G3-6

Bezdrôtová nabíjačka: Jednoducho kompaktná, ľahká, prenosná, výhodná a kompatibilná s technológiou Qi. Vlajkový model LG G3 bude na slovenskom trhu k dispozícii od 1. júla za odporúčanú cenu 593 Eur (16 GB) a 630 Eur (32 GB). Smartfón budú ponúkať aj operátori Orange a T-Mobile.

Ak ste zmeškali predstavenie nižšie je video z predstavenia:

Kľúčové špecifikácie:

 • Čipset: Qualcomm Snapdragon 801 (štvorjadrový, frekvencia 2,5 GHz)
 • Displej: 5,5 palcový Quad HD IPS (2560×1440, 538 ppi)
 • Pamäť: 16/32 GB eMMC ROM, 2/3 GB DDR3 RAM, microSD slot (max. 128 GB)
 • Fotoaparát: zadný 13 MPx s funkciami OIS+ a Laser Auto Focus, predný 2.1 MPx
 • Batéria: 3.000 mAh (vyberateľná)
 • Operačný systém: Android 4.4.2 Kitkat
 • Rozmery: 146,3×74,6×8,9 mm
 • Váha: 149 gramov
 • Sieť: 4G/LTE/HSPA+ 21 Mbps (3G)
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/​b/g/n/ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X), NFC, SlimPort, A-GPS/Glonass, USB 2.0
 • Dostupné farby: Metallic Black, Silk White, Shine Gold
 • Ďalšie: Smart Keyboard, Smart Notice, Knock Code, Guest Mode

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG D802 G2 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG D855 G3 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG D855 G3 32GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG D722 G3s poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa LG

4 komentárov

 1. presne tak škoda, že spoločnosť tam nedala procesor Snapdragon 805 ako sa predpokladalo…to ešte len vtedy by bol zabijak v pravom slova zmysle. Nevravím, že teraz to nie je zabijak 🙂 teším sa, že LG takto poskočila

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno