Domov Novinky LG G3 S: Zmenšený model vlajkovej lode predstavený

LG G3 S: Zmenšený model vlajkovej lode predstavený

Zdielať

Kórejská spoločnosť LG predstavila očakávanú zmenšenú verziu svojej vlajkovej lode, model G3 S. Neočakávajte však rovnaké špičkové parametre, aké ponúka veľký brat. V prípade G3 Beat sa zmenšoval nielen displej, ale došlo aj k orezanie vnútornej výbavy, novinka mieri medzi zariadenie strednej triedy.

Displej má uhlopriečku 5 palcov a jeho rozlíšenie kleslo z Quad HD na obyčajné HD, teda 1280×720 pixelov, čo znamená jemnosť 294 ppi. Displej zaberá 74,1% čelnej plochy zariadenia, čo je v strednej triede slušná hodnota. Smartfón poháňa štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz a grafickým jadrom Adreno 305. Procesoru sekunduje 1 GB RAM, vnútorná pamäť má žiaľ len kapacitu 8 GB, no je možné ju rozšíriť pamäťovou kartou.

LG G3 I

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 8 MPx, prítomná je aj prisvetľovacia LED dióda, zaujíavý je aj laserový senzor pre rýchlejší autofokus. Predný fotoaparát má rozlíšenie 1,3 MPx. Bezdrôtová konektivita je zaistená prostredníctvom Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 a A-GPS spoločne s GLONASS, je tu aj podpora LTE siete a NFC.

LG-G3-3

Smartfón má hrúbku 10,3 mm, jeho hmotnosť je 134 gramov. Vymeniteľná batéria má slušnú kapacitu – 2 540 mAh. Na trh sa dostanú tri farebné varianty – čierna, biela a zlatá. Telefón obsluhuje Android vo verzii 4.4.2 (KitKat). K dispozícii už na druhý deň v Južnej Kórei, globálny predaj má začať v nasledujúcich týždňoch. Cena je zatiaľ neznáma. Niekde sa uvádza názov LG G3 Beat, u nás sa však bude predávať pod názvom LG G3 S.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG D855 G3 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG D855 G3 32GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Vr-zone, Tlačová správa LG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno