Domov Novinky Lenovo ukázalo peknú škálu zariadení

Lenovo ukázalo peknú škálu zariadení

Zdielať

Spoločnosť Lenovo taktiež navštívila celosvetovú konferenciu CES v Las Vegas, pričom predstavila niekoľko produktov, ktoré si zhrnieme. Okrem smartfónov, o ktorých sme už nedávno písali, predstavilo aj tablet ThinkPad X1 s modulárnym dizajnom, ktorý bol postavený na základe požiadaviek klientov. Tvorcovia si dali záležať aj na vyššej výdrži batérie, ktorá teraz dokáže vydržať až do 15 hodín. V rámci vývoja bol na tablet pridaný pico projektor. Navonok môže tento tablet vyzerať ako notebook a teoreticky to tak aj je, jediným rozdielom je fakt, že ponúka niekoľko nastaviteľných výšok displeja.

03_ThinkPad_X1_Yoga_CLOSE-UP_Thin and Light_WIN_10_MINISTART_CORTANA_v03

ThinkPady, ako je už známe, ponúkajú svoju starú dobrú klávesnicu s ikonickým Trackpointom. Klávesnica a tablet spolu vážia iba 1,09kg, čo určite dodá na komforte pri prenášaní. Ide vôbec o prvý tablet s Windowsom a podporou LTE Advanced pre super rýchle pripojenie kdekoľvek. ThinkPad X1 disponuje odnímateľným zadným panelom pre možnosť údržby, či updatov v budúcnosti. 2 modely, ktoré boli vydané, sa jemne líšia.
20_ThinkPad_X1_Yoga_CLOSE-UP_SHOT_Touchpad_Backlit_v03
ThinkPad X1 Yoga, je neuveriteľne tenký a ľahký, je to prvý konvertibilný notebook na svete, ktorý ma voliteľný OLED Samsung displej, ktorý reprodukuje nádherné sýte farby a hlboké čierne odtiene. Okrem patentovanej klávesnice Lift and Lock, ktorá v režime tablet vtiahne klávesy, má X1 Yoga tiež aktívne pero, ktoré oceníte pri vyznačovaní dôležitých informácii, či v písaní priamo na webové stránky s použitím Microsoft Edge prehliadača. Pero sa ukladá a nabíja v útrobách notebooku.
09_ThinkPad_X1_Carbon_HERO_SHOT_05_v04
ThinkPad X1 Carbon vyniká ako najľahší 14-palcový biznis ultrabook na svete. Je jeden z najrafinovanejších a najelegantnejších kúskov notebookov, aké sú dostupné. A v rámci ohlasov od zákazníkov boli požiadavky prispôsobené aj pri vývoji tohto ultrabooku.
19_ThinkPad_X1_Carbon_TOUR_SHOT_09_Photo-Editing_v03
Oba notebooky, respektíve tablety budú v totožnej konfigurácii: Nízkoenergetické úložisko Samsung NVMe SSD veľkosti až do 1TB, LTE modem Qualcomm Snapdragon X7 s podporou 4G LTE až do rýchlosti 300Mbps, rýchla dokovacia stanica WiGic pre bezkáblové pracovné prostredie a dotyková čítačka odtlačkov prstov. Lenovo k nim ponúka aj príslušenstvo – tenkú a ľahkú, bezdrôtovú a dotykovú myš ThinkPad X1 s duálnym režimom, k výbave ThinkPadov ďalej pribudnú slúchadlá, obal Sleeve s magnetickou klapkou a mikroadaptér ThinkPad 65W, ktorý je o polovicu menší a ľahši ako štandardný sieťový adaptér.

Pri notebookoch stále ostaneme. Lenovo predstavilo notebooky YOGA 900S, IdeaPad Y900, počítač Idea Centre Y900 RE v spolupráci s Razer a monitor Y27G , domáci počítač s projektorom IdeaCentre 610S a ďalšie noteboky rady IdeaPad 700, 710S.
YOGA 900S in Gold & Silver_Product Family
YOGA 900S ponúkne nádherný dizajn s hrúbkou len 12,8mm a hmotnosťou 999g, s konštrukciou z uhlíkového vlákna. Notebook s Windows 10 ponúkne výdrž 10,5 hodiny prehrávania videa, takže cestovatelia môžu prakticky pozerať film z Londýna do Las Vegas na jedno nabitie a pritom sa dostavia na CES. Vďaka 360° pántu so štyrmi možnosťami nastavenia ponúka možnosť pracovať aj v režime letu.
YOGA 900S in Gold_Using Windows 10 in Laptop Mode
O výkon sa postará Intel Core m7, zábavu prináša v spolupráci s Dolby Audio Premium, ktoré poskytuje HD zvuk a voliteľnou QHD obrazovkou s rozlíšením 2560×1440 px. YOGA podporuje voliteľné aktívne pero, vďaka čomu si môžete robiť poznámky, alebo si len tak čmárať, či písať po webových stránkach.
ideapad Y900 Cover
IdeaPad Y900 je inšpirovaný najmä potrebami hráčov. Tento model taktiež pobeží na Windowse 10. Vďaka turbo tlačidlu môžete zmeniť tento notebook na hernú mašinu s procesorom Intel i7 z K série, teda s násobičom pri turbo móde. O vykresľovanie sa postará Nvidia GTX 980M. Prekrásne posvietená klávesnica s viacfarebným svetlom ponúkne komfort pri využívaní tohto 17” notebooku.
ideapad Y900 Screen & Keyboard from Side
IdeaCentre Y900 RE bol vyvinutý v spolupráci s Razerom. Tento model ponúkne taktiež Intel i7 procesor série K a grafickú kartu Nvidia GTX 970. Počítač sa bude predávať aj s myšou a klávesnicou Razer Chroma s viacfarebnými osvetľovacími efektmi.
ideacentre Y900 RE (front)
Okrem jednoduchej údržby má počítač aj páku pre otvorenie štýlového polopriesvitného bočného panela, ktorý poodhalí vedenie káblov pre budúce upgradovanie.
ideacentre Y900 RE (open)
K počítaču bol predstavený aj zakrivený monitor Lenovo Y27g, ktorý má 27” uhlopriečku a ponúkne FHD rozlíšenie. Obnovovacia frekvencia monitora je 144Hz s časom odozvy 8ms, monitor je taktiež vybavený Chroma efektami od Razeru.
Lenovo Y27g RE Curved Gaming Monitor (front with wallpaper)
Lenovo Y27g RE Curved Gaming Monitor (rear-powered on)

IdeaCentre 610S je postavený ako multimediálny domáci počítač s možnosťou odnímateľného bezdrôtového projektora. Používatelia môžu okamžite premeniť stenu na 100 palcové domáce kino a premietať videá, či fotky.
Optional Wireless Projector on ideacentre 610S
Zostava pobeží na Windowse 10, ktorý sa čím ďalej tým viac dostáva do popredia, a s parametrami procesora Intel i7 a grafiky Nvidia GTX 750Ti 2GB GDDR5, operačnou pamäťou DDR4 až do 16 GB a úložiskom s kapacitou až 2TB. Vďaka futuristickej trojuholníkovej konštrukcii ho ocení každý používateľ ako doplnok svojej obývačky.
ideacentre 610S with Optional Wireless Projector detached

IdeaPad 700 sa bude vyrábať v dvoch modeloch. 15” a 17” modely sa pýšia Windowsom 10 s fungovaním na Intel i7 procesoroch s grafikami Nvidia GTX 950M, rozsiahlym úložiskom 1TB a stereo reproduktormi JBL.
ideapad 700 17-inch in Black_Speaker
ideapad 700 17-inch in Black_Keyboard
IdeaPad 710S ponúka iba 13 palcovú obrazovku s procesorom šiestej generácie Intel Core, vďaka čomu je úžasnou kompaktnou možnosťou s hmotnosťou iba 1,16kg. Úložisko 256GB PCIe SSD určite ocení nejeden používateľ. Ponúkne dve farebné prevedenia a poskytne dostatočný výkon pre aplikácie Windowsu.
Lenovo ideapad 710S_Silver and Gold models
Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno