Domov Novinky Lenovo spája štýl a inteligenciu v novom smartfóne a tablete

Lenovo spája štýl a inteligenciu v novom smartfóne a tablete

Zdielať

Lenovo_Vibe_XSpoločnosť Lenovo na Výstave spotrebnej elektroniky IFA 2013 v Berlíne, predstavila najnovšie prírastky vo svojom PC Plus portfóliu: smartfón Lenovo Vibe X, najnovšieho člena portfólia prémiových smartfónov a ultra mobilný tablet Lenovo S5000. Obe zariadenia v sebe kombinujú štýlový dizajn, inteligentný výkon a zážitok z ich používania.

Navyše, nezvyčajne tenký a ľahký smartfón Vibe X, obsahuje výkonné fotoaparáty na prednej a zadnej strane a sklenený displej so skoseným okrajom, ktorý má vysoké rozlíšenie. Tablet S5000 sa zaradil medzi najtenšie a najľahšie prémiové 7-palcové tablety na trhu. Tí, ktorí okrem funkčnosti túžia aj po štýlovosti, ocenia laserom gravírovaný povrch zadných krytov a ich atraktívne chrómované vzory po bokoch.

Najnovšie PC Plus produkty sú kombináciou elegantného hardvéru s trendovými možnosťami fotografovania a ostrým obrazom.

  • Smartfón Vibe X, najnovší člen portfólia prémiových smartfónov spoločnosti Lenovo disponuje dvomi fotoaparátmi a neuveriteľne skvelým displejom v elegantnom balení
  • Tablet S5000 posúva zážitok z tenkých a ľahkých zariadení na novú úroveň

Lenovo Vibe X: Pripravený zachytiť vzácne životné chvíle

Smartfón Lenovo Vibe X má štýlové telo z prémiového polykarbónu a laserom gravírovaný 3D povrch. Jeho tenký a ľahký rám je dôkazom, že Lenovo sa i naďalej zameriava na prvotriedny dizajn. S hrúbkou iba 6,9 mm je tenký ako ceruzka a váži menej ako ostatné smartfóny jeho veľkosti – iba 121 gramov, čo je približne hmotnosť piatich batérií AA. Päťpalcový displej Vision 20/201 sa môže pochváliť Full HD rozlíšením 1920×1080, IPS panelom so širokými pozorovacími uhlami a ultra ostrým obrazom so 440 pixelmi na palec (ppi). Displej Vision 20/20 je zasadený pod sklom odolným proti poškriabaniu Corning  Gorilla  Glass 3 so zošikmenými hranami.

Lenovo Vibe X disponuje dvomi vylepšenými fotoaparátmi, ktoré robia skvelo vyzerajúce fotky a videá. Predný fotoaparát ponúka jedno z najvyšších rozlíšení na trhu s 5 Mpx. Spoločne so širokouhlým 84-stupňovým objektívom ľahko zachytí vysoko kvalitné autoportréty. Užívatelia tak môžu využiť gestá „pinch-to-zoom“ a tak ľahko a efektívne prispôsobovať svoje zábery. Tiež obsahuje vstavaný editor, ktorý pomôže zlepšiť tvárové črty. Zadný 13 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, prichádza so zozadu podsvieteným senzorom (BSI) pre ostrejšie fotky a tiež LED bleskom.

Vibe X je dodávaný s predinštalovanou galériou obrázkov, ktorá poskytuje používateľom nový spôsob, ako prezerať a organizovať fotografie, vrátane vytvárania vlastných „tagov“ a súborov, rovnako ako zábavné a svieže usporiadanie fotografií na displeji. Používatelia môžu tiež z fotografií vytvárať puzzle skladačky a špeciálne hry. Aplikácia fotoaparátu umožňuje ľahko vybrať vlastné nastavenia a filtre, rovnako ako okamžitú úpravu a zdieľanie ľubovoľnej fotografie či videa.

Lenono Vibe X je postavený na operačnom systéme Android vo verzii 4.2 a štvorjadrovom procesore MTK 6589T 1.5GHz s lepším výkonom pre zábavu s najnovšími hrami, aplikáciami a videami. S 2 GB operačnej pamäte a 16 GB vstavanej pamäte, si používatelia môžu stiahnuť a nainštalovať desiatky aplikácií, počúvať stovky hudobných skladieb a zaznamenať tisícky digitálnych fotografií.

Okrem toho, pokračuje Lenovo v zdokonaľovaní svojho portfólia smartfónov, vylepšením populárneho prémiového smartfónu Lenovo K900 o niekoľko nových funkcií, ktoré zahŕňajú nové farby – čiernu a oranžovú – a rovnako aj možnosť voľby kapacity úložiska – 16 GB alebo 32 GB.

Lenovo_S5000

Tablet S5000: Zostaňte mobilný, zostaňte štýlový, zostaňte pripojený

S hrúbkou 7,9 mm je S5000 najtenší tablet na trhu. Váži len 246 gramov a je takmer o pätinu ľahší ako iné prémiové tablety, ktoré sú momentálne na trhu. V tomto tenkom a ľahkom obale sa skrýva niekoľko pokladov, počínajúc sedem palcovým displejom s rozlíšením 1280×800, jasom až 350 nitov a výbornými pozorovacími uhlami, vďaka čomu je zdieľanie fotografií a videí s rodinou či priateľmi oveľa jednoduchšie.

Fotoaparát v S5000 ponúka užívateľom tabletu ideálny zážitok z HD fotografií. Predná kamera s rozlíšením 1,6 Mpx sa môže pochváliť ostrým obrazom HD pre krištáľovo čisté videohovory, zatiaľčo zadný fotoaparát s rozlíšením 5,0 Mpx zaznamenáva kvalitné fotografie a videá. Takisto umožňuje skenovať QR kódy a robiť snímky z veľkej vzdialenosti.

Tablet S5000 je postavený na Androide s operačným systémom 4.2 (Jelly Bean) a poháňa ho štvorjadrový procesor Media Tek 8389 1,2 GHz s voliteľnou konektivitou 3G HSPA+3. S5000 ponúka port USB „On the Go” pre rozšírenie pamäte alebo nabíjanie iných zariadení a na 3450 mAh batériu, s ktorou vydrží až osem hodín nepretržitého Wi-Fi prezerania webových stránok alebo šesť hodín prehrávania HD videa, aby úspešne držal krok s požiadavkami mobilných užívateľov.

Inteligentné aplikácie spoločnosti Lenovo určené na bezpečné zdieľanie a ukladanie súborov

Lenovo Vibe X a S5000 prichádzajú s predinštalovanými vlastnými aplikáciami, ktoré umožňujú užívateľom pohodlne zdieľať fotografie, videá a dokumenty, chrániť ich zariadenia pred škodlivým softvérom, a tiež podporujú zálohovanie a obnovenie dôležitých dát. Na Lenovo Vibe X môžu užívatelia spustiť predinštalovanú aplikáciou Facebook, obohatenú o šetrič obrazovky a notifikačné funkcie.

„Lenovo neustále prináša významné inovácie na PC Plus trh, čoho dôkazom je   Vibe X, jeho nekompromisný hardvérový dizajn, nádherný displej a technológie pre vytváranie kvalitných fotografií,” povedal Wayne Chen, viceprezident a generálny manažér oddelenia Mobile Business spoločnosti Lenovo. „Spolu s tabletom S5000 tieto starostlivo vytvorené zariadenia kombinujú krásu a inteligentné technológie, ktorých cieľom je zlepšiť život ľudí.”

Ceny a dostupnosť

Smartfón Lenovo Vibe X bude v predaji v Číne od októbra a v ostatných krajinách, v ktorých sa predávajú smartfóny Lenovo, od decembra. V Európe sa smartfón Vibe X nebude predávať. Smartfón K900 v čiernom a oranžovom prevedení s kapacitou 16GB/32GB sa začne teraz predávať v Číne a v priebehu roka aj v ostatných krajinách, kde sa predávajú smartfóny Lenovo. Tablet S5000 sa začne predávať v štvrtom štvrťroku 2013.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno