Domov Novinky Lenovo rozširuje rodinu viacrežimových zariadení

Lenovo rozširuje rodinu viacrežimových zariadení

Zdielať

Lenovo_Flex_14Lenovo,  ktoré stojí za viacrežimovými počítačmi, predstavilo na Výstave spotrebnej elektroniky IFA 2013 v Berlíne rozmach svojho portfólia viacrežimových zariadení. Lenovo rozširuje rodinu viacrežimových zariadení o nové konvertibilné zariadenia Yoga a dvojrežimové zariadenie Flex.

Nová línia začína s dvomi novými konvertibilnými zariadeniami Yoga: Yoga 2 Pro, ktorá je nástupcom 13,3-palcového Yoga zariadenia, ktoré je možné otočiť o 360° a zložiť; a nový ThinkPad Yoga, navrhnutý tak, aby prácu podnikateľov posunul na vyššiu úroveň s viacrežimovým dizajnom a funkciami pre biznis sféru.

Dopĺňa osobitý dizajn medzi notebookmi a stolovými počítačmi a vytvára model ThinkPad Yoga pre podnikateľov.

  • Pokračuje ako líder medzi viacrežimovými zariadeniami s novou generáciou Yoga a prináša výhody duálneho režimu do notebookov a stolových počítačov.
  • Predstavuje inteligentnejšiu, výrazne jasnú obrazovku Yoga 2 Pro a model pre podnikateľov ThinkPad Yoga s exkluzívnym systémom „lift and lock”.
  • Notebooky Flex 14 a 15 prekonali očakávania v rámci notebookov s duálnym režimom a výkonný Flex 20 AIO zdvojnásobil svoju veľkosť a poteší ako úplne plochá interaktívna konzola.

Okrem toho, Lenovo prináša viacrežimovú prácu s počítačom aj do bežných notebookov a stolových počítačov s novými notebookmi s duálnym režimom Lenovo Flex 14 a 15  a stolový počítač All-in-One (AIO) Flex 20. Tieto zariadenia poskytujú spotrebiteľom produktivitu bežného PC a ešte jeden ďalší režim navyše. V podstate tak dostanú dve výkonné zariadenia v jednom, za prijateľnú cenu.

Yoga 2 Pro: Perfektný obraz v každom režime

Užívatelia si okamžite všimnú pôsobivý 13,3-palcový displej Yoga Pro 2: Jeho desaťbodový dotykový displej QHD+ s vysokým rozlíšením 3200×1800 v pomere 16:9, čo predstavuje štvornásobok vizuálnej ostrosti originálu displeja Yoga HD+ (1600×900) a zároveň najvyššie rozlíšenie obrazovky na trhu. IPS displej s jasom 350-nit a široký pozorovací uhol veľkosti 178°, prinášajú skvelý divácky zážitok z takmer každej strany.

S hrúbkou 15,5 mm a hmotnosťou 1,39 kg pôsobí ultra prenosný Yoga 2 Pro neuveriteľne tenko a ľahko a umožňuje používateľom vychutnať si prácu na počítači v každom z jeho štyroch režimov: notebook, tablet, stojan a stan. Yoga 2 Pro disponuje pokročilými technológiami, vrátane možnosti osadenia štvrtej generácie Intel Core i7 ULT procesorov. Obsahuje Windows 8.1, až 512 GB SSD, Intel WiDi pre streamovanie obsahu bezdrôtovo do televízora, Dolby Home Theatre v4 a až deväť hodín prevádzky na batérie1. Tiež je vybavený novou podsvietenou klávesnicou a je dodávaný vo svojich typických farbách: šedej alebo oranžovej. Ako pri nedávno predstavenom modeli Yoga 11S, taktiež bude možnosť výberu z procesorov štvrtej generácie Intel Core i7.

Funkciami nabitý notebook a tablet Yoga 2 Pro prináša nové inteligentné funkcie vrátane Yoga Picks, nástroja, ktorý navrhuje vhodné aplikácie podľa režimu, v ktorom je zariadenie používané, vlastné aplikácie a ovládanie hlasom. Napríklad v režime tabletu, navrhuje Yoga Picks aplikácie ako populárnu dotykovú hru Brizzle a Zinio či elektronickú čítačku. V režime stan ponúka aplikáciu Fresh Paint a aplikáciu na streamovanú hudbu Rara. Okrem toho, je Yoga 2 Pro dodávaná s aplikáciami vytvorenými špeciálne pre jeho štyri režimy. V režime notebook umožňuje aplikácia Phone Companion kopírovať obsah z dokumentov alebo webových stránok a posielať ich do telefónu ako textové správy. Aplikácia Yoga Photo Touch umožňuje užívateľom v režime tabletu upravovať alebo retušovať fotografie prstami na 10-bodovom dotykovom displeji. Pre režim stojan bola vytvorená aplikácia Yoga Camera Man, ktorá umožňuje robiť fotografie s efektmi ako Lomo, 4-v-1, Makro, GIF a ďalšími. Aplikáciu Yoga Chef je možné ovládať hlasom a pohybovými gestami a slúži na získanie receptov z aplikácie na varenie. Pre Yoga Pro 2 je k dispozícii aj viacrežimová bezdrôtová myš N700. Predáva sa samostatne a je možné otočiť ju o 180 stupňov, čím sa zmení na ukazovadlo, takže okrem práce s počítačom ju využijeme aj pri prezentáciách.

ThinkPad Yoga sa oblieka do čiernej a predstavuje mnohé funkcie ušité na mieru užívateľom z biznis sféry

Prepožičaním štvorrežimového dizajnu „flip and fold“ z modelov Yoga, otvára ThinkPad Yoga nový priestor pre užívateľov z biznis sféry, a to najmä vďaka svojmu výkonu, bezpečnosti a produktivite, ako aj širokým možnostiam nastavení. 12,5-palcová ThinkPad Yoga zo zliatiny horčíka poskytuje pútavý vizuálny a intenzívny multimediálny zážitok, ktorý začína výberom z Corning Gorilla Glass HD IPS alebo FHD IPS displeja (v prípade FHD displeja je dostupný voliteľný digitalizátor a pero) s operačným systémom Windows 8.1. Pre dotykový zážitok použite 10-prstovú dotykovú obrazovku s Windowsom 8.1 alebo jej zväčšenú verziu, sklený trackpad s piatimi tlačidlami, ktorý je optimalizovaný pre využívanie gest.

Funkcie modelu ThinkPad Yoga sú navrhnuté s cieľom poskytnúť užívateľom maximálne pohodlie pri všetkých režimoch, zatiaľ čo tabletový režim využíva jedinečný systém „lift and lock“. Tento systém automaticky zasunie a uzamkne klávesy na klávesnici zariadenia. Okrem toho pri ThinkPad Yoga je legendárna klávesnica ThinkPadu vybavená voliteľnými modelmi so zadným podsvietením a modelmi s NFC na jednoduché zdieľanie dát medzi zariadeniami.

ThinkPad Yoga poskytuje všetky kľúčové technológie, ktoré potrebujú užívatelia z biznis sféry: možnosť výberu procesorov Intel Core i7 4. generácie, úložisko až 1 TB, ktoré zodpovedá až 500 DVD filmom, ako aj batériu s celodennou výdržou. ThinkPad Yoga reaguje na hlasové vstupy, preto môžu užívatelia komunikovať prostredníctvom IM programov, púšťať si hudbu, surfovať na internete a oveľa viac, a to všetko bez toho, aby pohli prstom. Navyše, Lenovo ponúka možnosť rozšírenia pracovnej plochy vďaka One Link Dock, ktorý sa predáva samostatne, poskytuje USB porty, mini-HDMI pripojenie, Gigabit Ethernet a ďalšie funkcie.

Flex 14 a 15: Určené pre rôzne životné situácie

14,1-palcové a 15,6-palcové notebooky Flex sú nielen tenké a ľahké notebooky, ale kreatívne sa otáčajú o 300° do stojanového režimu, čím vzniká nový spôsob interakcie s PC a dostáva sa tak do tesnejšej blízkosti k užívateľovi vďaka čomu prináša prirodzenejší a pohodlnejší dotykový zážitok. Užívatelia si môžu otvoriť aplikáciu vytvorenú Lenovom YouCam, zadať hlasový povel: „3,2,1 fotíme”, odfotiť sa webkamerou a poslať túto fotografiu pomocou hlasového ovládania, ktorým disponuje Flex. Môžu si vychutnať kvalitný filmový zvuk najnovších NetFlix filmov s Dolby Advanced Audio v2 bez použitia klávesnice alebo dokonca sledovať obsah na ďalšej obrazovke v HD rozlíšení cez pripojenie HDMI-out.

Okrem špeciálneho duálneho režimu notebookov Flex, funkcionality otáčania, púta pozornosť aj moderným čiernym povrchom so strieborným alebo oranžovým zdobením, ktorý je jemný na dotyk. Rovnako zaujímavý je aj jeho interiér, ktorý sa pýši klávesnicou s čistým dizajnom, ako aj voliteľným zadným podsvietením. Fotografie sú žiarivo jasné vďaka HD 1366×768 alebo voliteľnému  Full HD 1920×1080 displeju.  S 10-bodovou multidotykovou obrazovkou sa s modelom Flex veľmi jednoducho ovláda Windows 8. Vďaka deväťhodinovej výdrži batérie sú Flex 14 a 15 extrémne mobilné a pripravené na efektívnu prácu s možnosťou výberu procesorov Intel Core ULT i7 štvrtej generácie, diskrétnej grafickej karty Nvidia GT 740M, s úložiskom až 1 TB a pre ultrabooky aj voliteľným SSD diskom alebo NAND pamäťou.

Lenovo_Flex_20

Flex 20 premení AIO na hracie zariadenie pre viac užívateľov

S atraktívnym 20,5 mm tenkým hliníkovým rámom sa kompaktný Flex 20 hodí do každej domácnosti či kancelárie. Ako AIO zariadenie prekonal, so svojím veľkolepým bezrámovým 19,5-palcovým IPS displejom (1600×900), ktorý je možné otáčať o 90 stupňov, 500GB HD alebo SSD diskom a Intel Core i7 procesormi, očakávania užívateľov.

Flex 20 nás však prekvapí a poteší možnosťou premeny zo stojanovej polohy na tabletovú. Keď je v tabletovom režime položený naplocho, spustí sa rozhranie Aura, ktoré bolo predstavené na stolovom počítači Lenovo Horizon, kde je možné spustiť hry pre viac hráčov. Prináša tak jedinečný zážitok z hry. V  tomto režime sa môžu užívatelia zabávať s priateľmi pri hraní predinštalovaných hier ako Raiding Company od Ubisoftu a ďalších, ktoré sú k dispozícii v obchode s aplikáciami (Lenovo App Store) Intel App Up a novo vytvorených hier spoločnosti Lenovo, vrátane balíka Omnitapps Media Puzzle Pack na vytváranie zábavných puzzle skladačiek z videí a Omnitapps Educational Suite s celým radom hier zameraných na pamäť a učenie spolu s ďalšími hrami, ako je Fishing Joy, Air Hockey a Roulleta.

Špeciálne doplnky k tomuto duálnemu modelu sa predávajú samostatne a patria sem dva druhy joystickov a elektronická kocka, ktoré umožňujú, hranie až 4 hráčov naraz. Takisto môžu využívať aj 10-bodovú multidotykovú obrazovku. Rozhranie Aura slúži ako nástroj na spoluprácu pre multimediálny obsah vylepšený technológiou Dolby Home Theatre v4 audio. Na rozdiel od väčšiny modelov AIO, Flex 20 má na pamäti mobilitu. So zabudovanou Wi-Fi sa s ním užívatelia môžu voľne pohybovať po dome alebo kancelárii alebo môžu odísť do terénu až na tri hodiny bez nabíjania.

Služby Lenovo Services poskytujú ucelené riešenia, ktoré uspokojujú potreby biznis spotrebiteľov a užívateľov, ktorí si zakúpia konvertibilné zariadenie značky Lenovo, a to predĺženú záruku, ochranu pred náhodným poškodením, Keep your drive, prioritnú technickú podporu a kompletný balík služieb výroby a automatizovaného nasadenia.

„Revolučný „otoč a preklop“ Yoga dizajn zmenil pohľad na konvertibilné zariadenia a poskytol užívateľom novoobjavenú flexibilitu a neobmedzené možnosti v jedinom počítači,” uviedol Dilip Bhatia, viceprezident marketingového oddelenia pre produkty ThinkPad spoločnosti Lenovo. „Tento koncept sme zdokonalili s radom ThinkPad Yoga, prostredníctvom ktorého získajú podnikatelia na cestách nielen biznis technológie a vlastnosti, ktoré potrebujú, ale aj nový systém „lift and lock“ prinášajúci úplne adaptabilný dizajn.”

“Od ľudí z celého sveta sa dozvedáme, že veľmi oceňujú flexibilitu modelov Yoga a viacrežimovosť Horizonu,” povedal Tom Shell, viceprezident a generálny riaditeľ PC divízie Lenovo Business Group. „Naše nové produkty radu Flex sú predstaviteľmi viacrežimového PC dizajnu, ktoré prenášajú funkcionalitu niektorých našich najvydarenejších režimov – stojan a tablet – na naše bežné zariadenia. Okrem toho, neustále pracujeme na zlepšovaní systému „flip and fold“ vďaka skvelému displeju Yoga 2 Pro, tenšiemu a ľahšiemu dizajnu, ako aj inteligentným režimom. ”

„S nadšením sledujeme, ako sa prostredníctvom modelov Yoga 2 a ThinkPad Yoga rozširuje naša spoločná vízia zameraná na prácu s počítačom 2 v 1, pri ktorej ľudia využívajú plnú funkcionalitu PC plus zariadenia, ako aj mobilitu a flexibilitu tabletu, a to všetko v jednom zariadení,” prehlásil Adam King, riaditeľ marketingového oddelenia pre notebooky spoločnosti Intel. „Najnovšia – štvrtá generácia procesorov Intel Core dosahuje nezvyčajnú výdrž batérie, prelomovú grafiku a nové využitie zariadení 2 v 1, ako sú Yoga 2 Pro a ThinkPad Yoga. Práca s PC získala nový rozmer a nikdy v minulosti nebola v obchodoch taká široká ponuka produktov a taký výber inovácií, preto je vhodný čas na kúpu.”

„Flexibilita a mobilita, ktorou disponujú modely Yoga 2 Pro a ThinkPad Yoga, sú pre zákazníkov nekompromisným riešením,” povedal Jordan Chrysafidis, viceprezident celosvetového marketingového oddelenia OEM spoločnosti Microsoft Corp. „Neustále inovácie dizajnu zariadení v kombinácii s dotykovými a ďalšími novými funkciami Windowsu 8.1, prinášajú nové zážitky, ktoré nepochybne zákazníkov potešia.”

Cena a dostupnosť

Výrobcom odporúčaná cena pre modely Lenovo Yoga 2 Pro, ThinkPad Yoga, Flex 14/15 a Flex 20 AIO je  1 099,99 $, 949 $, 629,99 $ a 899,99 $. Model Yoga 2 Pro bude v predaji od októbra, kým produkty radu Flex budú v predaji od konca septembra. ThinkPad Yoga bude v predaji od novembra. Viacrežimová bezdrôtová myš N700 bude v predaji od septembra v cene 59.99 $.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno