Domov Novinky Lenovo predstavilo tretiu generáciu ThinkPad X1 Carbon

Lenovo predstavilo tretiu generáciu ThinkPad X1 Carbon

Zdielať

Novinka predstavená na veľtrhu CES 2015 je už v poradí tretia generácia tohto ultrabooku, ktorá mala byť dokonalým nasledovníkom minulej generácie. Je toho nového však oveľa viac. Šasi sa nezmenili, stále sa jedná o 14“ najľahší ultrabook s hmotnosťou len 1,3 kg, s výbornou klávesnicou a perfektným displejom.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 01

Vylepšenia sa dočkala aj spomínaná klávesnica a displej, ktorý ponúka už aj štandardné Full HD rozlíšenie namiesto HD+ alebo veľmi jemné rozlíšenie QHD 2560×1440 pixelov. Základom je piata generácia plnohodnotných Intel Core procesorov (Broadwell) a rýchlym SSD diskom pripojeným pomocou PCI-E rozhrania, ktoré nie je limitované ako bežné SATA 3.

Aktuálne je v predaji nový model Lenovo X1 Carbon s procesorom Intel Broadwell, ktorý je spracovaný z karbónových zliatin a z horčíka, alebo starší model X1 Carbon obsahujúci procesor Intel Haswell. Zaujímavý ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Carbon sme tiež otestovali.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 02

Operačná pamäť má kapacitu 4 GB alebo 8 GB. Očakávať tiež môžeme Bluetooth, Wi-Fi, HDMI či rýchle USB 3.0. Cena by sa mala pohybovať na úrovni 1249 dolárov, resp. eur, predávať sa začne už tento mesiac.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Lenovo ThinkPad X1 20A7008DXS poskytuje server Heureka.sk

Aktuálna cena Lenovo ThinkPad X1 20BS003MXS v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Zdroj: WinSuperSite

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno