Domov Novinky Lenovo predstavilo nový ThinkPad X1 Carbon

Lenovo predstavilo nový ThinkPad X1 Carbon

Zdielať

Lenovo_ThinkPad_X1_Carbon_01Lenovo predstavilo na veľtrhu CES 2014 ďalší prírastok do portfólia –  ThinkPad X1 Carbon tretej generácie, najľahší 14-palcový ultrabook na svete a model ThinkPad 8, prémiový 8-palcový tablet, ktorý ponúka plnohodnotný zážitok z PC na cestách. Lenovo tiež predstavuje nový ThinkPad OneLink Dock Pro, dokovaciu stanicu pripojenú jediným káblom.

Vynovený profesionál

Nový model X1 Carbon je prekrásnou kombináciou protikladov. Bezkonkurenčne ľahký, s hmotnosťou iba 1,27 kg, je prakticky nezničiteľný. Najľahší 14” ultrabook na svete disponuje výkonom a výdržou, ktoré novodobýprofesionál potrebuje. X1 Carbon je vyrobený z rovnakého materiálu ako lietadlá a závodné autá – z karbónového vlákna – ktorý váži menej ako horčíkové a hliníkové vlákna, no zároveň je pevnejší ako ktorýkoľvek z nich.

Lenovo_ThinkPad_X1_Carbon_02

Nový ultrabook X1 Carbon zlepšuje užívateľskú skúsenosť pri prehliadaní obsahu a ovládaní dotykom. Nový displej ColorBurst prináša ostrejší a jasnejší obraz s vyšším rozlíšením a lepším pozorovacím uhlom, vďaka čomu poskytuje kvalitný vizuálny zážitok, či už užívatelia sledujú film alebo vytvárajú prezentácie. Užívatelia, ktorí trávia veľa času na cestách,ocenia technológiu Rapid Charge, pomocou ktorej sa ultrabook nabije na 80% za menej ako hodinu. V kombinácii s až 9-hodinovou výdržou batérie (v porovnaní s predchádzajúcou generáciou je to vylepšenie o viac ako 70% ), voliteľnou zabudovanou podporou 4G siete, poskytuje nový model X1 Carbon potrebnú mobilitu a konektivitu kdekoľvek, kde sa užívatelia ocitnú.

Vysokovýkonné dokovanie len jediným káblom

Pre zákazníkov vyžadujúcich vylepšené dokovanie na tenkom a ľahkom zariadení využíva nový X1 Carbon konektor OneLink, ktorý eliminuje neporiadok s káblami. Umožňuje užívateľom získať napájanie, gigabitový Ethernet a podporu dvoch displejov pripojením dokovacej staniceThinkPad OneLink cez jediný kábel.

Lenovo_ThinkPad_OneLink_Pro_Dock

Nový ThinkPad OneLink Pro Dock kombinuje všetky potrebné dokovacie vlastnosti a funkcie, vrátane napájania cez jediný kábel, pripojený k Lenovo notebookom vybaveným konektorom OneLink. ThinkPad OneLink Pro Dock zahŕňa viacero USB portov, audio a Ethernet pripojenie a podporu dvoch displejov, pripojených cez DisplayPort a DVI na vybraných modeloch bez nutnosti inštalovania ovládačov. Integrovaný 90W AC adaptér napája aj notebook, podporuje rýchle nabíjanie a umožňuje nabíjanie ďalších zariadení ako sú smartfóny.

ThinkPad 8 – Tablet pre profesionálov s tromi režimami

Prémiový 8-palcový tablet ThinkPad 8 je vyrobený zo strojom rezaného hliníka a je vybavený technológiami pre profesionálov, ktorí chcú byť úspešní. Uspokojí tých, ktorí potrebujú prenosné zariadenie s možnosťou pripojenia klávesnice a displej pre plnohodnotný zážitok z práce s PC. Použite ho v tabletovom režime na cestách. Pripojte ho k voliteľnej základni s klávesnicou, docku alebo monitoru pre desktopový režim. Alebo otočte jeho voliteľný kryt Quickshot a zmeňte ho do režimu stan.

Lenovo_ThinkPad_8

S krytom Quickshot umožňuje užívateľom jednoducho a intuitívne fotiť a nahrávať videá. Užívatelia iba odložiazadný kryt a odhalia kameru s vysokým rozlíšením 8 MP a automaticky spustia aplikáciu fotoaparát. Po odfotení môžu užívatelia prezerať a upravovať svoje fotografie a videá na super jasnom8,3-palcovom displeji s rozlíšením 1920×1200 a preniesť ich bezdrôtovo použitím technológie Miracast alebo ich prezerať pripojením cez kábel s využitím microHDMI portu. Podporujúc plnohodnotný zážitok z práce s PC, je ThinkPad 8 vybavený najnovším štvorjadrovým procesorom Intel Bay Trail, disponuje úložným priestorom až 128GB a microUSB 3.0 portom, LTE2 konektivitou a plnohodnotným systémom Windows 8 Pro pre potreby profesionálov.

Cena a dostupnosť

  • ThinkPad X1 Carbon bude dostupný koncom januára 2014 v cene od 1299 USD. OneLink Dock Pro je dostupný v cene od 179 USD.
  • Ceny modelov konfigurovateľného konvertibilného tabletu ThinkPad 8 na objednávku sa pohybujú v cene od 399 USD a ceny u popredných predajcov začínajú od 429 USD a budú dostupné od konca januára 2014.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno