Domov Novinky Lenovo predstavilo nové ultrabooky ThinkPad

Lenovo predstavilo nové ultrabooky ThinkPad

Zdielať

Lenovo_S440_TouchLenovo dnes predstavilo nové tenšie a ľahšie produkty zo svojho portfólia ultrabookov ThinkPad. Ultrabooky ThinkPad T440s, T440 a X240 majú premyslený a funkčný vzhľad i funkcie. Nový, moderný dizajn notebookov ThinkPad spĺňa svojím výkonom očakávania užívateľov v biznis sfére, no zároveň, svojím atraktívnym dizajnom vyvoláva nadšenie aj zo strany bežných spotrebiteľov.

Je o 20 % tenší, disponuje širokým výberom zobrazovacích panelov a má o 45 % väčší trackpad s rozšírenou funkcionalitou podpory gest pri Windows 8. Tieto nové notebooky prinášajú celodennú výdrž batérie s novou inovatívnou technológiou PowerBridgea aj naďalej poskytujú kvalitu a spoľahlivosť, vďaka ktorým potvrdzujú svoj status lídra medzi komerčnými notebookmi .

„Neustále zdokonaľovanie a veľká ambícia vyrábať stále lepšie notebooky, priniesli tenšie a ľahšie ThinkPady s jednoduchším a čistejším dizajnom, ktorých batéria vydrží až 17 hodín, ” povedal Dilip Bhatia, viceprezident marketingového oddelenia Think Business Group, Lenovo. „Po rozsiahlom výskume, do ktorého sa zapojili stovky počítačových užívateľov po celom svete, posúva Lenovo štandard určený pre podnikové ultrabooky. Tisícky hodín strávených sbiznis zákazníkmi a spotrebiteľmi, prispeli k inováciám a vylepšeniam, ktoré boli optimalizované pre podnikové, ako aj osobné využitie. Nový dizajn ThinkPadov spĺňa meniace sa nároky IT manažérov a koncových užívateľov.”

Lenovo_S540

Zjednodušovanie technológie
Vďaka zníženiu spotreby energie a využitiu všetkých výhod najnovšej 4. generácie procesorov Intel Core, môžu nové ultrabooky ThinkPad dosiahnuť výdrž na batériu až 17 hodín. Nová technológia PowerBridge umožňuje užívateľovi vymeniť externú batériu bez vypnutia počítača. Táto nová („hot swap”) vlastnosť, ktorá je k dispozícii pri ThinkPad  batériách 68 (s výkonom 23,5Wh), 68+ (s výkonom 72Wh) a 48Wh, poskytuje flexibilitu a maximálnu výdrž batérie v takmer všetkých situáciách a rozširuje produktivitu na viac ako celý deň. Tieto externé ThinkPad batérie sú bežné pri nových ultrabookoch ThinkPad a umožňujú maximálnu návratnosť investície.

Súčasťou nových ultrabookovThinkPad sú početné senzory, ktoré sledujú systém. G-senzor detekuje otrasy, teplotné snímače sledujú ariadia teplo, snímače napätia kontrolujú prúd a kritické napäťové senzory chránia kľúčové komponenty.

Ochrana hardvéru a osobných údajov je už dlho kľúčovým prvkom v koncepcii ThinkPad.Bezpečnostná biometrická čítačka odtlačkov prstov a detekcia manipulácie sú spojené s TrustedPlatform modulom, ktorý udržuje dáta chránené. Ľahké materiály z uhlíkových vlákien zvyšujú fyzickú ochranu a majú vplyv na tenkosť a ľahkosťultrabookov.

Popri bežných batériách ponúka líniaThinkPad nové riešenie dokovania. Menšie a štíhlejšie dokovacie stanice ThinkPad BasicDock, Dock Pro a UltraDock ponúkajú jednoduchší a elegantnejší dizajn, široké možnosti pripojenia a iné vylepšenia.

Lenovo_T440s_Hinge

ThinkPad T440s a T440: Ideálna voľba pre podnikateľov
Rad ThinkPad T tvorí základLenovo obchodného portfólia a pokračuje v línii najpopulárnejších Lenovo notebookov s novými modelmi T440s a T440. Disponujúc väčšinou pôvodných parametrov,ponúkajú oba modely až jeden TB lokálneho úložiska alebo vysokorýchlostné SSD disky,WiFi najnovšej generácie a voliteľnú WWAN 4G technológiu. S hrúbkou iba 21 mm sú oba modely navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu efektivitu pre podnikateľov na cestách s mimoriadnou výdržou na batériu.

Súčasťou modelu ThinkPad T440s je Full HD dotykový displej, zatiaľ čo T440 je vybavený 14-palcovým displejom HD + s voliteľnou dotykovou vrstvou pre lepší zážitok s Windows 8. ThinkPad T440 môže tiež obsahovať voliteľnú integrovanú čítačku čipových kariet pre zvýšenie bezpečnosti.

Lenovo_X240s_Standard

ThinkPad X240: Sen podnikateľa na cestách
ThinkPad X240 je ideálny ultraprenosný notebook určený pre podnikanie pri extrémnej mobilite. Model X240 váži menej ako 1,4 kg a jeho hrúbka je len 20,3 mm. Poháňa ho štvrtá generácia procesorov Intel Core i7, poskytuje až jeden TB úložného priestoru a 12,5 palcový Full HD displej s možnosťou dotykovej vrstvy. Disponuje podsvietenou klávesnicou ThinkPad Precision a vďaka kompletnej sade portov pre pripojenie priamo na teleultabooku, ho môže majiteľ využívať na cestáchbez starostí o rozširujúce dátové vstupy.

ThinkPad radu S: Navrhnutý pre malých podnikateľov na cestách
Nové notebooky ThinkPad S440 a S540 s prémiovým vzhľadom sú určené pre prácu aj oddych. Ich zaoblené hrany budia dojem plávajúceho PC a vďaka ultratenkému rámu okolo displeja, vznikol priestor pre väčšiu obrazovku. Keďže modely S440 a S540 disponujú procesormi najnovšej štvrtej generácie Intel Core, Full HD dotykovými panelmi so zníženými odleskami a dedikovanými grafickými kartami, prinášajú všetko potrebné pre efektívnu produktivitu práce ako na PC.

Unikátny Lenovo OneLink konektor umožňuje prepojenie jediným káblom k doku OneLink pre superrýchle USB 3.0, natívne video, Gigabit Ethernet a zároveň nabíja ThinkPad.

Lenovo_ThinkVision

Posilnitesvoj zážitok s ThinkVision
Lenovo po prvýkrát predstavuje nové monitory ThinkVision  s panoramatickým displejom 21:9. Ponúka 29 – palcový AH-IPS LED podsvietený panel so zobrazovacou plochou o 33 % väčšou ako v prípade tradičných monitorov s pomerom 16:9. Nový ThinkVision LT2934z tak ponúka skutočný filmový zážitok.

Pracovné aplikácie zobrazia podstatne viac informácií a filmy alebo hry pôsobia na displeji s rozlíšením 2560×1080 výnimočne. LT2934z navyše obsahuje Full HD kameru, duálny mikrofón a reproduktory pre videohovory a funkcia Picture-in-Picture umožňuje nepretržitý pracovný multitasking.

Lenovo Services ponúka integrované riešenia
Komplexné portfólio služieb spoločnosti Lenovo poskytuje firmám a podnikom relevantnú a ucelenú pridanú hodnotu pre biznis. Zameraniena zákazníka, vnímavosť voči jeho potrebám a dôraz na kvalitu, prinášajú inovatívne a integrované riešenia, ako zaistiť maximálnu produktivitu. Rozšírenie záruky, aktualizácie, ochrana pred náhodným poškodením KeepYourDrive, prioritná technická podpora a kompletný balík služieb a automatizovaného nasadenia pomáhajú organizáciám efektívne spojiťsa so svojimi zákazníkmi.

Cena a dostupnosť

ThinkPad T440s dostupný začiatkom októbra v cene od $1149.
ThinkPad T440 dostupný začiatkom októbra v cene od $899.
ThinkPad X240 dostupný začiatkom októbra v cene od $1099.
Nasledujúce produkty budú spočiatku dostupné na vybraných trhoch:
ThinkPad S440 dostupný v septembri v cene od €699.
ThinkPad S540 dostupný začiatkom októbra v cene od €649.
ThinkVision LT2934z dostupný začiatkom októbra v cene od $799.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno