Domov Novinky Lenovo predstavilo lacné tablety Yoga 2

Lenovo predstavilo lacné tablety Yoga 2

Zdielať

Lenovo_YogaTAB2_01Lenovo predstavilo v Londýne okrem nových konvertibilných notebookov radu Yoga aj novú generáciu lacných tabletov rovnomennej série. Lenovo Yoga Tablet sa bude predávať vo variantoch s osem a desať palcovým displejom. Oba budú mať rovnakú výbavu, vrátane Full HD displejov.

Najprv je potrebné spomenúť, že dve verzie s rôznymi displeji sa budú predávať ako s Androidom v poslednej verzii KitKat, tak aj s Windows 8.1. Poháňať ich bude štvorjadrový Intel Atom. Tiež sme boli zvyknutí na tri módy používanie – Hold, Tilt a Stand. Novo pribudol aj Hang, ktorý má vo výklopnom veku aj dierku na zavesenie na háčik, čo sa bude hodiť napríklad v kuchyni. Reproduktory poháňané softvérom od Dolby a hardvérom od Wolfson, sa teraz presunuli na najtenší časť tabletu.

Oba tablety majú Full HD displej, oba tablety majú zadný 8 MPx fotoaparát so svetelnosťou f /2.2 s automatickým zaostrením, predný fotoaparát má rozlíšenie 1,6 MPx. V niektorých štátoch bude tablet okrem 3G verzie aj v LTE verzii. Rozmery 10″ verzie sú 255×183×7 mm a hmotnosť má 619 gramov, pri 8″ verzii je to 210×149×7 mm a 419 gramov. Tablety boli predstavené v týchto dňoch už aj na Slovensku a sú dostupné za 230 eur (8″ tablet) a 300 eur (za 10″ tablet).

Zdroj: GSM Arena, Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno