Domov Novinky Lenovo predstavilo dva smartfóny v dvoch kútoch sveta

Lenovo predstavilo dva smartfóny v dvoch kútoch sveta

Zdielať

Nedávno sme priniesli informáciu o tom, že Lenovo prestane vyrábať smartfóny pod svojim menom a že sa bude viac sústrediť na značku Motorola, avšak teraz je jasné, že v blízkej budúcnosti to nebude. Táto spoločnosť totiž práve predstavila dva smartfóny, jeden v Las Vegas na veľtrhu CES a druhý, bizarne, v Indii na inej tlačovej konferencii.

Lenovo VIBE S1 Lite 01

Prvý z nich je Lenovo Vibe S1 Lite, ktorý je zameraný na pomer cena/výkon. Ponúka 5″ FullHD (1920×1080) IPS displej, osemjadrový procesor od MediaTeku, neznáme množstvo RAM, 16GB vstavanej pamäte, ktorú je možné rozšíriť microSD kartou o ďalších 32GB a 2700 mAh batériu, čo je na túto veľkostnú kategóriu mierny nadpriemer.

Lenovo VIBE S1 Lite 02

Hlavným zameraním tohto smartfónu sú ale jeho fotoaparáty. Predný ponúka rozlíšenie 8 MPx, senzor od Sony, šošovku z piatich častí a vstavaný blesk. Lenovo sa ďalej chváli aj možnosťou fotiť panoramatické selfies, čo je vhodný spôsob skupinového fotenia. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 13 MPx a je sprevádzaný autofókusom s detekciou fáz a dvojtónovým bleskom. Tento smartfón bude na Slovensku dostupný už čoskoro, jeho cena bude 229 eur.

Lenovo K4 Note 01

Druhým je Lenovo K4 Note, ktorý bol dosť bizarne predstavený v Indii, aj napriek tomu, že prebieha veľtrh CES, ktorého sa Lenovo účastní. Tiež ponúka výborný pomer cena výkon, narozdiel od Vibe S1 Lite má väčší, 5,5″ FullHD displej a osemjadrový procesor od MediaTeku (taký istý ako pri Vibe S1 Lite) spolu s 3 GB operačnej pamäte.

Lenovo K4 Note 02

K4 Note ponúkne aj 5 megapixelový predný a 13 megapixelový zadný fotoaparát, pričom pod zadným nájdeme okrem blesku aj skener odtlačkov prstov. Lenovo na prednú stranu umiestnilo stereo reproduktory Dolby Atmos a o čisté nahrávanie zvuku sa postarajú tri mikrofóny. Predaj sa v Indii začne o dva týždne za cenu 11999 rupií, čo je v prepočte asi 168 eur. Nie je jasné, či bude tento smartfón možné kúpiť aj na Slovensku.

Zdroj: 1, 2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno