Domov Novinky Lenovo predstavil nový dotykový notebook s Androidom

Lenovo predstavil nový dotykový notebook s Androidom

Zdielať

Lenovo_A10Spoločnosť Lenovo, ako líder na trhu v oblasti výroby viacrežimových počítačov, predstavila model Lenovo A10. Je to cenovo dostupný, ultraprenosný dvojrežimový notebook, ktorý sa prvýkrát predstaví s operačným systémom Android 4.2 OS.

S hmotnosťou menej ako 1 kg a hrúbkou iba 17,3 mm v najhrubšom bode, je Lenovo A10 ideálnym spoločníkom  pre užívateľov na cestách. Umožňuje jednoduchý prístup k množstvu aplikácií na unikátnej dvojrežimovej platforme, ktorá zlepší zážitok užívateľov pri jeho používaní a zvýši produktivitu jeho užívateľov. V režime notebook môžu užívatelia modelu A10 vyťažiť z unikátneho, špeciálne upraveného užívateľského rozhrania, ktoré poskytuje správcu aplikácií a stavový riadok na rýchly a intuitívny prístup k aplikáciám a pracovnej ploche, ako aj k pohodlnému multitaskingu a prepínaniu medzi aplikáciami.

Špeciálne upravený OS tiež obsahuje správcu súborov, uľahčuje vyhľadávanie a správu dokumentov, videí a hudobných súborov. V režime notebook ponúka zariadenie ergonomickú AccuType klávesnicu v plnej veľkosti, ideálnu pre pohodlné písanie. Vďaka 10,1-palcovému HD displeju (s rozlíšením 1366 x 768), ktorý je možné otočiť o 300 stupňov do stojanového režimu, je tento model optimalizovaný na dotykové aplikácie a zábavu.

  • Prvý cenovo dostupný notebook s operačným systémom Android ako ultraprenosné dvojrežimové zariadenie
  • Špecifikácie a vylepšenia užívateľského rozhrania, ktoré boli navrhnuté s cieľom zdokonaliť užívateľský zážitok
  • Tenký a ľahký notebook s dlhšou výdržou batérie

Pevný pánt a preklápací dizajn, umožňujú stabilitu zariadenia a pri používaní jeho 10-palcovej multidotykovej obrazovky sa obraz netrasie. Stereo reproduktory a integrovaná 0,3 MPx webkamera pomáhajú užívateľom zostať v spojení s rodinou a priateľmi a vychutnať si pohlcujúci zážitok  s multimediálnymi aplikáciami, hrami a videom.

Model Lenovo A10 poháňa RK3188, štvorjadrový procesor Cortex-A9 bežiaci na maximálnej frekvencii 1,6GHz. Je to najvyššia možná frekvencia, ktorá je dostupná pre všetky aktuálne štvorjadrové CPU založené na ARM. Procesor Cortex-A9 poskytuje dostatočný výkon pri hrách a iných druhoch zábavy a takisto umožňuje, aby používatelia využívali multitasking a boli pri svojej práci ešte produktívnejší. Navyše, batéria modelu A10 prináša až deväť hodín nepretržitého prehrávania videí, vďaka čomu je vhodným spoločníkom na cestách i za pracovným stolom.

Aktuálna cena Lenovo IdeaPad A10 59-399588 v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk)

„Pri súčasnom  prudkom raste inteligentných zariadení s operačným systémom Android, sú zákazníci zvyknutí na prácu s aplikáciami, ktoré boli vytvorené pre Android, a to nielen pri práci, ale aj zábave. Prečo by mali prepínať operačné systémy, keď im stačí jeden notebook? Lenovo A10 je na slovenskom trhu k dispozícii v cene od 229 Eur s DPH.

Ultraprenosný model Lenovo A10 prináša používateľom OS Android výhody dvoch režimov za rozumnú cenu,” povedal Bai Peng, viceprezident a generálny riaditeľ pre notebooky spoločnosti Lenovo Business Group. „Svojím tenkým vzhľadom a nízkou hmotnosťou, s viacerými režimami a inováciami, pri ktorých sme sa s cieľom dosiahnuť skvelý užívateľský zážitok, inšpirovali od samotných užívateľov, vystihuje model A10 spoločnosť Lenovo.”

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno