Domov Novinky Lenovo potvrdzuje svoje prvenstvo v oblasti All-in-One

Lenovo potvrdzuje svoje prvenstvo v oblasti All-in-One

Zdielať

Lenovo B550 AIOLenovo pridáva niekoľko nových prírastkov do svojej rozrastajúcej sa rodiny „all-in-one” (AIO) stolových počítačov. Na čele s modelom Lenovo B750, ktorý sa so svojou super širokou obrazovkou môže popýšiť prvým 29-palcovým displejom na svete, s pomerom strán 21:9.

Nové zariadenia potvrdzujú aj napriek silnej konkurencii prvenstvo spoločnosti Lenovo v segmente AIO. Podľa najnovšieho rebríčka IDC je Lenovo jednotkou na celosvetovom spotrebiteľskom trhu v segmente AIO, ako aj na celkovom trhu so stolovými počítačmi. V ponuke sú štyri nové modely, ktoré sú vybavené pokrokovým IPS displejom, a tovrátane nových počítačov zo série B a tenkého, skladného modelu Lenovo A530, ktorý je doplnkom radu AIO. Všetky tieto produkty sa dostanú na predajné pulty koncom októbra, takže môžu byť výborným darčekom k blížiacim sa sviatkom.

„Stolové počítače AIO sa stali voľbou číslo jeden pre mnohých spotrebiteľov, ktorí hľadajú výkonný a zároveň flexibilný domáci počítač,” uviedol Jun Ouyang, viceprezident a generálny riaditeľ obchodného oddelenia pre stolové PC, Lenovo Business Group. „Sme presvedčení, že AIO sa dokáže rýchlo a ľahko prispôsobiť potrebám zákazníkov a poskytnúť im rovnako kvalitný výkon ako tradičný stolový počítač, či už ako centrum domácej zábavy, pracovný počítač alebo herné a multimediálne zariadenie.”

„Proces premeny domácich stolových PC pokračuje. Skladné stolové počítače all-in-one so štýlovým dizajnom a momentálne najvýkonnejšími procesormi Intel Core, ktoré predstavila spoločnosť Lenovo, sa rýchlo stávajú súčasťou domácností ako centrá médií, práce a zábavy,” povedala Lisa Graff, viceprezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Intel, Desktop Client Platform Group.

Lenovo A530 AIO_front

A530

Stolový počítač Lenovo A530 AIO je tenký model šetriaci priestor. Jeho súčasťou je široká, adaptabilná obrazovka, ktorú je možné sklopiť od -5⁰ do 90⁰, a tak je možné využiť ho ako tradičný počítač alebo ako plochý tabletový počítač, ktorý ponúka 10-bodový multidotykový displej na hry a zábavu. Disponuje 23-palcovým Full HD IPS širokouhlým displejom (1920×1080) s pomerom strán 16:9 a hrúbkou len 21,5mm v najhrubšom bode. Svoj nízky profil si uchováva dokonca aj po sklopení na 32mm základňu. Celé zariadenie je chránené pevným a štýlovým hliníkovým obalom. Vďaka kombinácii širokouhlého dizajnu a sklápacej obrazovky s multi-režimovou funkcionalitou a tenkým profilom, sa jednoduchým stlačením gombíka, stávaz A530 ideálny pracovný počítač, ktorý sa môže pretransformovať na centrum rodinných hier a zábavy.

Lenovo A530 môže poháňať procesor Intel Core i7 až 4. generácie, ktorýje dostatočne výkonný aj pre multimédiá a hry. Na ukladanie a zdielanie dát je pre užívateľov dostupná pamäť s kapacitou 8GB DDR3, až 1TB HDD alebo hybridný 1TB SSHD disk s integrovanou 8GB SSD cache pamäťou a s možnosťou využitia kompletnej škály pripojení, a to integrovaný Bluetooth, Wi-Fi, čítačku kariet 6 v 1 a HDMI in/out portyslúžiace na pripojenie k ďalším zariadeniam. Vďaka zabudovanej DVD alebo Blu-Ray Disc mechanike a Dolby reproduktorom, nebude problém udržať krok s najnovšími filmami a hrami. A530 prichádza na trh s niekoľkými dômyselnými vylepšeniami, vrátane Lenovo Rescue systémom na zálohovanie a obnovu súborov a Lenovo Eye Distance systémom, ktorý pomáha zmierňovať únavu očí.

Lenovo A530 AIO_back

B750

Už po vybalení zo škatule si všimnete jedinečnosť modelu Lenovo B750. Vďaka širokouhlému 29-palcovému Wide Full HD (2560×1080) bezrámovému displeju s pomerom strán 21:9 a technológiou IPS wide-view, je tento model dokonalým spoločníkom pri pozeraní filmov a videí. Zážitok zo sledovania je vylepšený systémom reproduktorov JBL 2.1 so zabudovaným 20-wattovým subwooferom a systémom Dolby Home Theater. Lenovo prináša ďalšie vylepšenia na optimalizáciu využitia superširokého displeja vrátane Lenovo Split Screen, vďaka ktorému môžu užívatelia pracovať s viacerými oknami súčasne a využívať Lenovo Eye Distance. Súčasťou Lenovo B750 je rýchly procesor Intel Core i7 4. generácie a výkonnágrafická kartaNVIDIA GeForce GTX760A s 1GB pamäťou, ktorá je dodávaná v štandardnej výbave.

Lenovo B750 je vysoko adaptabilný s možnosťou rozšírenia funkcií, vďaka ktorým slúži nielen ako výkonný počítač, ale aj ako multimediálne centrum. Okrem zabudovanej DVD alebo Blu-Ray Disc mechaniky, má tento model široké spektrum možností pripojenia, a to zabudovaný Bluetooth 4.0 (voliteľný), Wi-Fi, čítačku kariet 6 v 1. Voliteľné HDMI out/in porty, umožňujú užívateľom jednoduchý prístup k fotkám, videám, hudbe a bežné úlohy uľahčuje použitím inštinktívnych gest funkcia Lenovo Motion Control.

Vďaka systému šetrenia miestom, je tento model s hrúbkou 298 mm veľmi nenápadný spoločník apo otvorení zadných panelov je možné rozšíriť pamäť a uľahčiť tak ukladanie dát.

Lenovo B750 AIO

B550 / B350

Najnovšie modely AIO počítačovsérie B, Lenovo B550 a Lenovo B350, ponúkajú vysoký výkon, typický pre stolové počítače v balení all-in-one. Ponúkajú funkcie, ktoré spĺňajú požiadavky užívateľov a sú tak pripravené slúžiť nielen pri práci, ale aj zábave a hrách. Oba modely majú Full HD (1920×1080) IPS širokouhlé displeje s pomerom strán 16:9. Súčasťou modelu B550 je 23-palcový bezrámový displej, ktorý je o niečo väčší ako 21,5-palcový displej modelu B350. Displeje oboch zariadení majú zabudované stereo reproduktory s certifikáciou Dolby, zatiaľ čo B550 pridáva Dolby Home Theater k reproduktorom navrhnutým JBL pre špičkový zvukový zážitok. Pre hráčov hier a nadšencov je výhodou, že oba modely sú ľahko rozšíriteľné pomocou posúvateľných zadných krytov,navrhnutých pre ľahší prístup. Obe zariadenia poháňajú procesory Intel Core i7 štvrtej generácie, ktoré majú pamäť 16GB DDR3L s úložiskom 2TB HDD alebo hybridným SSHD. Nesmú chýbať zabudované Wi-Fi, Bluetooth a optická mechanika vrátane HDMI výstupu, vďaka ktorému modely B550/B350 uspokoja väčšinu zábavných a pracovných potrieb.

Ceny produktov

  • Lenovo A530 je na slovenskom trhu k dispozícii od v cene od 1 199 Eur s DPH.
  • Lenovo B550 je k dispozícii na slovenskom trhu v cene od 1 099  Eur s DPH.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno