Domov Novinky Lenovo Phab 2 Pro: Prvý smartfón s technológiou Tango

Lenovo Phab 2 Pro: Prvý smartfón s technológiou Tango

Zdielať

Virtuálna realita a rozšírená realita sa začínajú rozširovať obrovskými rýchlosťami. Preto je potrebné mať prostriedky na to, aby sme ich mohli či už vytvárať, alebo pozorovať. Obe tieto schopnosti má novopredstavený Lenovo Phab 2 Pro, vytvorený v spolupráci s Googlom.

Lenovo Phab 2 Pro 01

To, že patrí smartfón do rady Phab naznačuje prítomnosť veľkého displeja – v tomto prípade ide o IPS panel veľkosti 6,4“ s QHD (2560×1440) rozlíšením, čo vytvára hustotu pixelov 459 ppi. Procesorom je Qualcomm Snapdragon 652, operačná pamäť má veľkosť 4GB a úložisko je veľké 64GB. Operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow. Na zadnej strane tohto unibody tela nájdeme aj skener odtlačkov prstov a štyri fotoaparáty, ku ktorým sa dostaneme neskôr. Vnútri sa nachádza 4050 mAh batéria, ktorá podporuje rýchlonabíjanie. Lenovo sa na Phabe 2 Pro chváli aj zvukom Dolby Atmos a funkciou Dolby 5.1 Audio Capture, ktorá umožňuje s videami nahrávať aj 5.1 surround zvuk, v čom by Lenovo malo byť prvé na svete.

Lenovo Phab 2 Pro 02

Lenovo Phab 2 Pro bude dostupný v septembri 2016 v dvoch farbách – šedej a zlatej za cenu 499 dolárov, na Slovensku teda asi pôjde o niečo cez 500 eur. Ale poďme sa ešte pozrieť na unikátne 4 fotoaparáty, teda presnejšie tri z nich, ktoré tento tabletofón obsahuje kvôli zapojeniu v projekte Tango, z ktorého už oficiálne pomenovanie Project zmizlo a vzniklo už aj nové logo či uvádzacie video. Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 8 MPx a zadný rozlíšenie 16 MPx, pri ňom sú ale ešte 2 ďalšie. Jeden slúži na snímanie hĺbky prostredia a druhý na snímanie pohybu. Vďaka tomu má Phab 2 Pro naozaj unikátne vlastnosti. Tie ukázal inžiner z Googlu v niekoľkých aplikáciách, z ktorých jedna dokáže napríklad merať vzdialenosti a dĺžky vďaka informáciám zo senzorov.

Lenovo Phab 2 Pro 03

Medzi funkcie patrí aj možnosť vytvoriť mnohouholníky či kvádre, zo zakomponovania ktorých je možné nielen vytvoriť fotografie, ale aj nákresy, pre zostrojenie nábytku. Keď už sme pri nábytku, americký predajca nábytku Lowe’s takisto vytvoril aplikáciu využívajúcu systém Tango, v ktorej je možné pomocou rozšírenej reality zmeniť podlahu, pridať nábytok, odmerať rôzne dĺžky a tak si vysnívať či virtuálne vytvoriť miestnosť v reálnom čase. Takisto bude dostupná aj náučná aplikácia, v ktorej bude možné sledovať dinosaury, či zábavná aplikácia, v ktorej je možné vytvárať domino a potom ho nechať spadnúť, pričom zábavu tvoria rôzne iné objekty, ktoré spolu so zaujímavými animáciami pretvárajú reťazovú reakciu.

Zdroj: Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno