Domov Novinky Lenovo oznamuje výsledky za tretí kvartál 2013

Lenovo oznamuje výsledky za tretí kvartál 2013

Zdielať

lenovo-logoSpoločnosť Lenovo dnes oznámila rekordné výsledky za svoj tretí fiškálny štvrťrok, ukončený k 31.decembru 2013, ktorý dosiahla vďaka silnému globálnemu plneniu, inovatívnemu portfóliu produktov.

Kvartálne tržby dosiahli 10,8 miliardy USD, čo predstavuje medziročný nárast o 15 percent, a po prvý krát v histórii tak spoločnosť prekonala medzník 10 miliárd USD. Zisk za tretí štvrťrok rástol ešte rýchlejšie, keď príjmy pred zdanením medziročne vzrástli o 30 percent a dosiahli výšku 321 miliónov USD, pričom výnosy taktiež vzrástli medziročne o 30 percent, na 265 miliónov USD. Lenovo v tomto štvrťroku dodalo rekordných 32,6 miliónov svojich zariadení, teda takmer 5 zariadení za sekundu. Konsolidovaný predaj skupiny produktov pre domácnosť MIDH (Mobile Internet Digital Home), ktorý vyvíja produkty PC Plus, ako sú smartfóny, tablety a smart TV, vygeneroval 16 percent celkových tržieb, čo predstavuje nárast o 11 percent v porovnaní s minulým rokom a 7-percentný nárast v porovnaní s výsledkami spred dvoch rokov, pričom ziskovosť sa konštantne zlepšuje.

Je to už tretí štvrťrok v poradí, kedy je spoločnosť Lenovo najväčším svetovým predajcom počítačov, s najväčším kvartálnym trhovým podielom vo výške 18,5 percenta, čo znamená medziročný nárast o 2,4 bodov. Rekordne vysoký podiel v regióne EMEA, ázijsko-pacifickej oblasti a Číne s pozíciou číslo jeden na piatich zo siedmych celosvetovo najväčších trhov počítačov – to všetko podporilo tento vynikajúci výkon. Dodávky Lenovo počítačov za obdobie tretieho fiškálneho štvrťroku dosiahli 15,3 miliónov jednotiek a spoločnosť tak bola opäť najrýchlejšie rastúcim predajcom počítačov spomedzi najlepšej pätky. Bol to tiež už 19. po sebe nasledujúci štvrťrok, kedy Lenovo prekonalo výkon tohto odvetvia ako celku, pričom rast prekonal trh o 14 bodov.

  • Dodávky vo výške rekordných  32,6 miliónov zariadení, čo znamená takmer 5 produktov za sekundu
  • Pokračovanie v expanzii ako jednotka medzi výrobcami počítačov, s 18,5% podielom trhu
  • Nové produkty PC Plus vzbudzujú nadšenie spotrebiteľov a poháňajú rast
  • Tržby vo výške 10,8 miliardy USD; po prvý krát vôbec prekonávajú hranicu 10 miliárd USD
  • Príjmy pred zdanením vo výške 321 miliónov USD a výnosy vo výške 265 miliónov USD
  • Základné EPS v hodnote  2,56 USD centov, resp. 19,85 HK centov
  • Čisté peňažné rezervy v hodnote  3,4 miliardy USD (k 31. decembru 2013)

A je to tiež tretí štvrťrok, kedy kombinované dodávky smartfónov a tabletov – 17,3 miliónov zariadení – prevýšili dodávky počítačov, ktoré boli v počte 15,3 milióna. Spoločnosť bola tiež naďalej štvrtým najväčším dodávateľom smartfónov na svete, s podielom 4,8 percenta, pričom dodávky medziročne vzrástli o 47 percent, vďaka vynikajúcim výsledkom predaja smartfónov, ktoré boli uvedené na niekoľkých nových trhoch. V segmente tabletov Lenovo dosiahlo rekordnú výšku 3,4 miliónov tabletov, teda viac ako 300-percentný medziročný nárast. Skvelý výkon v tabletoch spôsobilo uvedenie zariadenia Yoga tablet, ktorý je prvým svetovým multirežimovým tabletom. Tieto výsledky sú jasnou ukážkou transformácie spoločnosti Lenovo v rámci segmentu PC Plus.

„Lenovo v minulom štvrťroku dosiahlo mimoriadny výkon, s rekordnými tržbami ako aj rekordným ziskom. Vďaka výbornej implementácii našej stratégie, inovatívnym produktom a rastu v oblasti PC Plus, sa nám darí plniť náš cieľ, ktorým je zlepšovanie ziskovovsti. Sme presvedčení, že tento obchodný rozmach udržíme aj v našich súčasných obchodných aktivitách,“ povedal Yang Yuanqing, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Lenovo. „Navyše, práve oznámené akvizície Motoroly a IBM serverov, dokonale zapadajú do našej stratégie pre PC Plus. Aktuálne je našou hlavnou prioritou plnohodnotná účasť v procese regulačného schvaľovania týchto akvizícií, ale som si istý, že počnúc prvým dňom po jeho skončení, budú tieto nové obchodné segmenty prispievať k nášmu výkonu a stanú sa piliermi, ktoré podporia dlhodobý, udržateľný rast.“

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno