Domov Novinky Lenovo Miix 2: 8 palcový tablet s Windows 8.1

Lenovo Miix 2: 8 palcový tablet s Windows 8.1

Zdielať

Lenovo Miix 2 01Procesory Bay Trail-T od spoločnosti Intel sa dostali do ďalšieho zariadenia, a to do nového osempalcového tabletu Lenovo Miix 2. Ten príde vybavený štvorjadrovým Atomom a pobeží na plnohodnotnom Windows 8.1, čo z neho robí veľmi zaujímavé zariadenie.

Na osempalcovom tablete Lenovo Miix 2 nám tak vďaka desktopovým Windows 8.1 pobežia aj klasické aplikácie, ktoré by sme na Windows RT nemohli prevádzkovať. Lenovo navyše tento tablet označuje za viacejrežimové zariadenie, ale to zvyčajne znamená len to, že ho môžeme použiť napríklad ako tablet, notebook, prezentačné zariadenia, a pod Windows sú tu tiež vybavené balíkom Microsoft Office Home & Student 2013.

Miix 2 tiež nadväzuje na pôvodný model Lenovo Miix , čo je 10,1″ tablet taktiež s desktopovými Windows, avšak ten na trh prišiel už v lete, takže nemohol byť vybavený novými Windows 8.1 (tu ale nebude problém s upgradom), ale predovšetkým nemohol obsahovať procesory Intel Bay Trail , ktoré predstavujú oproti predchádzajúcim generáciám výrazné zlepšenie vo výkone aj energetickej efektivite.

Lenovo Miix 2 02

Čo sa týka technických podrobností, potom Miix 2 je tučný iba 8,4 mm a váži 350 gramov. Jeho 8″ displej má pomer strán 16:10, rozlíšenie 1280×800 pixelov, 10 bodovú dotykovú vrstvu a ide o typ IPS s pozorovacími uhlami 178°. Ďalej tu máme prednú 2 MPx kameru a zadnú 5 MPx model. Poháňa ho Atom Z3740 so štyrmi jadrami a grafikou Intel HD Graphics (Gen7) s technológiou Clear Video HD. K dispozícii je ďalej 2 GB RAM a 64 až 128 GB na karte eMMC, čo môžeme rozšíriť o ďalších 32 GB vďaka micro SD. Vybrané modely tiež disponujú 3G konektivitou.

Voliteľné je tu elektronické pero a odnímateľný kryt, ktorý môže slúžiť aj ako stojan. Predchádzajúci Miix mal tiež k dispozícii klávesnicu, ale o tej tu nepadlo ani slovo. Vďaka Bluetooth 4.0, či USB portu si však budeme môcť nejakú pripojiť a ďalej tu je samozrejme aj Wi-Fi a potom jeden audio combo jack pre slúchadlá s mikrofónom. Lenovo Miix 2 bude na slovenskom trhu dostupný začiatkom decembra za cenu od 340 € s DPH, a to za 64GB verziu bez 3G. Za verziu s 3G dáme asi o 50 eur viac.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno