Domov Novinky Lenovo Beacon – osobný cloud a All-in-One

Lenovo Beacon – osobný cloud a All-in-One

Zdielať

Lenovo_BeaconLenovo predstavilo na veľtrhu CES 2014 portfólio zariadení prispôsobených pre domácnosť. Tieto zariadenia zahŕňajú osobné cloudové úložné zariadenie Lenovo Beacon, domáci počítač s Androidom Lenovo N308, stolový počítač Lenovo Horizon 2 a All-in-One počítač (AIO) Lenovo A740.

Prvé osobné cloudové úložné zariadenie Beacon, umožňuje užívateľom ľahko ukladať a zdieľať multimédiá cez ich počítač alebo mobilné zariadenie doma alebo diaľkovo. Použitím stiahnuteľnej aplikácie na Android, vytvorenej pre zariadenie Beacon, môžu užívatelia dokonca premeniť svoj smartfón s Androidom na diaľkový ovládač pre osobné cloudové úložisko. Ako prvý androidový desktop spoločnosti Lenovo, umožňuje model N308 AIO prístup k aplikáciám z celého sveta s 19,5-palcovým multidotykovým displejom v cene od 450 USD. Stolový počítač Horizon 2 svojím radikálne tenkým a flexibilnejšímdizajnom upevňuje vedúcu pozíciu spoločnosti Lenovo v oblasti viacrežimových počítačov a model Lenovo A740, ako najtenší 27-palcový AIO, slúži ako univerzálny domáci počítač.

Vďaka Beaconu sú osobné médiá vždy k dispozícii

Beacon je osobné cloudové úložné zariadenie ideálne pre rodiny, ktoré chcú mať prístup ku svojim mediálnym knižniciam aj na cestách. Umožňuje užívateľom ukladať a prehrávať médiá odkiaľkoľvek s použitím svojho smartfónu, počítača, tabletu alebo televízora. Beacon sa oveľa ľahšie používa ako úložné zariadenia typu NAS, pretože umožňuje nahrávať súbory bezdrôtovo alebo prostredníctvom USB pripojenia, a to stlačením jediného tlačidla. Užívatelia majú bezproblémový prístup k svojím súborom doma i na cestách a vďaka bezpečným prístupovým právam sa z Beaconustanevhodné zariadenie určené na zdieľanie dát  s viacerými užívateľmi.

Lenovo_Beacon

Beacon ponúka osobnejšie riešenie oproti cloudovým službám „in the air”. Súbory sú uložené na Beacone a zariadenie zostáva fyzicky napevno v domácnosti. Ponúka veľkú úložnú kapacitu, ľahko rozšíriteľnú až na 6 TB pričom mesačne za úložný priestor neplatíte žiadne poplatky. Externé nahrávanie súborov do mobilného zariadenia z Beaconu je jednotné. Beacon poháňa dvojjadrový procesor Intel Atom, podporuje prenos súborov cez 3G, WiFi a Ethernet a nájdete ho v bielom alebo čiernom prevedení.

Android putuje na veľkú obrazovku

Prvý domáci počítač s Androidom od spoločnosti Lenovo, N308, predstavuje dostupný desktop AIO pre tých multimediálnych odborníkov, ktorí milujú aplikácie, zábavu a surfovanie na internete. Jeho cena začína na úrovni 450 USD a je dostupný v bielom alebo čiernom prevedení. Desktop s 19,5-palcovým dotykovým displejom s rozlíšením 1600×900, poskytuje užívateľovi všetko, čo potrebuje na prácu s obľúbeným obsahom. Beží na operačnom systéme Android 4.2 JellyBean.

Lenovo_N308

N308 prináša štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra, maximálne 500 GB úložného priestoru (HDD), 720p webkameru a Wi-Fi. Tento 33 mm tenký AIO, môžete ľahko prenášať v rámci kancelárie či domácnosti ako tablet nadmernej veľkosti s plnohodnotnou klávesnicou a myšou a až tromi hodinami výdrže batérie vďaka integrovanej batérii. Používatelia si môžu tiež nastaviť stojan N308 do vodorovnej polohy pre lepší uhol pri práci s dotykovou obrazovkou a pri hraní hier.

Horizon 2 pretvára formu stolových PC

Lenovo pretvára formu stolových počítačov s dramaticky tenším a teraz aj ľahším 27-palcovým modelom Horizon 2. Zúžený tvar je tenký ako balíček kariet s hrúbkou iba 19,5 mm. Tento počítač ubral na váhe, vďaka čomu sa ľahšie prenáša po byte. Horizon 2 tiež ponúka lepší výkon s inteligentnejšími funkciami, ako je napríklad NFC, ktoré slúži na komunikáciu s inými zariadeniami používateľa s jedinečným zážitkom zdieľania obsahu.

Lenovo_Horizon_2

Užívatelia teraz môžu pristupovať k médiám zo svojho PC alebo smartfónu priamo z jeho domácej siete na displeji Horizon 2, keď leží vodorovne v tabletovom režime s aktivovaným rozhraním Aura. Môžu použiť buď novú mobilnú aplikáciu, zatriasť svoj mobilný telefón s Androidom a obsah sa objaví na obrazovke Horizon 2. Užívatelia tiež môžu umiestniť mobilné zariadenie pred obrazovku, čo signalizuje vyvolanie ponuky „Aura dial“ okolo telefónu a „potiahnutím” dostaneme obsah na obrazovku Horizon 2. Užívatelia môžu tiež editovať a zdieľať fotografie na Facebooku prostredníctvom aplikácie Aura.

Horizon 2 sa aj naďalej zameriava na uľahčenie práce viacerých užívateľov so stolovým počítačom v režime tabletu alebo stojanu s jeho Windows 8.1 a 10 bodovou dotykovou obrazovkou, veľkým tradičným alebo hybridným úložiskom, procesormi štvrtej generácie až Intel Core i7 a DolbyHomeTheater. V režime stojanu môžu užívatelia nastaviť obrazovku pre výkonný desktop AIO. Tiež si ho môžu užiť v tabletovom režime, keď leží vodorovne pre prácu s počítačom a hranie hier až pre štyroch hráčov. S výdržou batérie takmer štyri hodiny a voliteľným tabletovým príslušenstvom ho je možné jednoducho prenášať z izby do izby.

Univerzálny a pokrokový model Lenovo A740 AIO

S displejom s hrúbkou len 4 mm sa model Lenovo A740 stáva najtenším AIO vo svojej triede 27-palcových zariadení. Stojan a zadná strana jeho displeja sú vyrezané z jedného kusu hliníka. Obrázky je možné prehliadať na voliteľnom WQHD 2560×1440 displeji modelu A740, ktorý môžu užívatelia sledovať pod uhlom 178°. Určený na zábavu a médiá, disponuje grafikou NVIDIA GeForce, reproduktormi JBL a Dolby HomeTheate.

Lenovo_A740

Model A740 sa môže sklopiť o 90°, vďaka čomu sa z neho stane ľahko ovládateľný dotykový displej. Tento dobre vybavený AIO prichádza na trh až s 1 TB HDD, NFC, rýchlou WiFi, Bluetoothom, podporou HDMI vstupu a voliteľným TV tunerom. Spoločnosť Lenovo poskytuje na všetky svoje produkty portfólio riešení integrovaných služieb vrátane rozšírenej záruky, aktualizácií a prémiovej technickej podpory.

Ceny a dostupnosť

  • Osobné cloudové úložisko Lenovo Beacon bude dostupné začiatkom apríla s cenami modelov začínajúcimi od 199 USD.
  • Lenovo N308 AIO Desktop bude dostupný začiatkom februára s cenami modelov od 450 USD.
  • Horizon 2 Table PC bude dostupný začiatkom júna s cenami modelov od 1499 USD.
  • Stolový počítač Lenovo A740 AIO bude dostupný začiatkom júna s cenami modelov od 1499 USD.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno