Domov Novinky Lacný HTC Desire 310 mieri na slovenský trh

Lacný HTC Desire 310 mieri na slovenský trh

Zdielať

HTC Desire 310 01HTC Desire 310 je smartfón so 4,5″ displejom, štvorjadrovým procesorom od MediaTek a takmer čistým Androidom. Na slovenský trh dorazí v najbližších dňoch a bude k dispozícii aj variant s Dual SIM. Pre záujemcov o smartfón so slušným pomerom ceny a výbavy prichádza na  trh HTC Desire 310.

Novinka, ktorá patrí do nižšej strednej triedy, sa bude predávať v niekoľkých farbách a tiež v Dual SIM verzii. HTC Desire 310 je vybavený 4,5″ displejom s rozlíšením 854×480 pixelov. Vnútri prístroja je štvorjadrový procesor MediaTek MT6582M (Cortex A7) taktovaný na 1,3 GHz. Ide o prvý počin spoločnosti HTC, ktorý je vybavený procesorom od MediaTeku. Desire 310 disponuje 1 GB RAM, 4 GB vnútornou pamäťou, slotom na microSD karty a batériou s kapacitou 2 000 mAh.

HTC Desire 310 02

Konektivitu zaisťujú technológie Wi-Fi 802.11 b/g/n (vrátane Wi-Fi hotspotu), Bluetooth 4.0, HSDPA (3G) s rýchlosťou až 21 Mbps a GPS a GLONASS. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 5 MPx, automatické zaostrovanie a dokáže zhotovovať videa vo Full HD rozlíšení. Nechýba ani predná kamerka, ktorá však ponúkne len VGA rozlíšenie. Operačným systémom je síce starší Android 4.2.2 Jelly Bean, príjemným prekvapením však pre niektorých používateľov môže byť absencia užívateľské nadstavby HTC Sense.

HTC Desire 310 03

Desire 310 má totiž takmer čistú verziu Androidu, ktorá obsahuje len niekoľko prvkov zo Sense, ako napríklad domovskú obrazovku BlinkFeed pre rýchly prístup k spravodajským lokalitám a sociálnym sieťam alebo rôzne vychytávky pre úpravu fotografií vrátane známej funkcie Zoe. HTC Desire 310 bude dostupný v modrej, bielej a limitovanej oranžovej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 145 eur. Za Dual SIM variantu, ktorá bude k dispozícii len v modrej a bielej farbe, zaplatí záujemcovia 165 eur. Na pulty slovenských obchodov by sa smartfóny mali dostať do konca apríla. Taktiež ich možno zohnať u mobilných operátorov a vybraných predajcov elektroniky.

Zdroj: HTCFans.cz

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno