Domov Novinky O kúpu Nokia 6 má záujem obrovské množstvo ľudí

O kúpu Nokia 6 má záujem obrovské množstvo ľudí

Zdielať

Prvý smartfóne Nokia 6 má byť v Číne uvedený prvýkrát na trh.  V predpredajoch bolo zariadenie dostupné na registráciu a smartfón vyvolal obrovské vlny nadšenia, čoho výsledkom bolo 2300 registrácii za 24 hodín. Tieto registrácie, však neznamenajú priame predaje produktov. Záujemcom bude ponúknutá 19. januára.

Nokia 6 sa bude predávať exkluzívne na portáli JD.com, takže je jednoduché a zároveň rýchle sledovať ako čísla registrácií stúpajú.  Vzhľadom k tomu, že záujem o smartfón je obrovský, nie sme si istí, či až také množstvo majú k dispozícii. Aj napriek tomu si však myslíme, že čísla registrácii neovplyvnia trh, pretože je vysoko pravdepodobné, že množstvo ľudí si ani smartfón nekúpi. Uvidíme však, či príde s rozumnou cenou aj na Slovensko. V Číne je Nokia dostupná za 1699 jüanov, čo je okolo 300 eur.

Nokia 6 má kovovú konštrukciu, 5,5“ Full HD displej. Vo vnútri tohto smarfónu sa nachádza osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 430 spolu s 4GB RAM, ktorý dopĺňa vnútorná pamäť 64GB a taktiež s možnosťou rozšírenia pamäte pomocou microSD karty. Zadný fotoaparát má 16 MPx s LED bleskom, predný má potom 8MPx, samozrejme určenou prevažne na selfies. Smartfón obsahuje batériu s kapacitou 3000 mAh.

Zdroj: Gizmochina

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno