Domov Novinky Kuki TV prichádza v novej verzii, čo všetko prináša?

Kuki TV prichádza v novej verzii, čo všetko prináša?

Zdielať

Internetová TV, ktorú prevádzkuje česká spoločnosť prichádza so zmenami už aj na Slovensko, pričom medzi zmeny patrí nová verzia a ohlásená podpora pre Apple TV a webOS (OS na smart TV od LG).

Medzi ďalšie zmeny patrí podpora pre Android TV a Tizen. Novinkou je aj sprístupnenie rozhrania cez prehliadač, ktoré doteraz fungovalo v novej verzii v Českej republike. Spoločnosť v správe avizuje, že čoskoro sa nová Kuki TV stane aj súčasťou set-top boxov, ktoré majú v predaji. Ako uvádza spoločnosť v správe, tím vývojárov pracoval na novej verzii dlhšie než rok. Hlavnou zmenou, ktorú používatelia ocenia, je ľahká orientácia a vyhľadávanie v televíznom obsahu.

Už netreba vedieť, kedy a kde sa bude relácia alebo film vysielať. Kuki TV sa viac zameria na tituly, ktoré používatelia môžu sledovať okamžite a prehľadne im ich v ponuke predkladá. Novinkou je vyhľadávanie podľa názvov relácií, podľa žánrov, používateľského hodnotenia, ale aj podľa mien hercov a tvorcov. Nová Kuki TV obsahuje takmer 34 tisíc titulov všetkých žánrov, teda okolo 26 tisíc hodín televíznej zábavy. Konkurenčná služba Netflix má dnes v ponuke zhruba 3-tisíc filmov a vyše tisíc 500 seriálov. To je 6-krát menej relácií v porovnaní s Kuki TV.

TIP: Prečítajte si test služby Otestovali sme Kuki TV: Nielen online telku pre smartfóny

Nastavenie si môže každý člen rodiny prispôsobiť vlastným potrebám prostredníctvom svojho profilu. V ňom sa mu všetky predvoľby ukladajú a synchronizujú s ďalšími zariadeniami, napríklad s mobilným telefónom. Používateľ si môže upraviť kvalitu obrazu pri prehrávaní (Kuki TV poskytuje obsah vo Full HD i 4K), preferovaný jazyk pri audio stopách a titulkoch, poradie kanálov a veľa ďalšieho. ponovom sa pri každom titule zobrazuje podrobný opis zahŕňajúci aj hodnotenie z filmových databáz. Zákazníci sa už čoskoro dočkajú aj slovenského a maďarského menu. Na prekladoch spoločnosť intenzívne pracuje, keďže Česká verzia novej Kuki bola spustená v druhej polovici marca.

Novej Kuki TV predchádzala beta verzia, ktorú predstavila spoločnosť na jeseň minulého roka. Na ceste k finálnemu produktu mali dôležitú úlohu používatelia. Spoločnosť uvádza, že do testovania beta verzie zapojili 300 zákazníkov. Vďaka nim získali spätnú väzbu a majú tak istotu, že nová služba bude používateľom vyhovovať. Aplikácie pre jednotlivé typy zariadení sú sprístupňované postupne  od začiatku apríla. Už dnes majú všetci zákazníci možnosť novú verziu vyskúšať v rámci beta verzie v internetových prehliadačoch. Medzi prvými aplikáciami bude dostupná verzia pre prehliadače a Android TV. Nasledovať budú, v závislosti od dĺžky schvaľovacích procesov jednotlivých výrobcov, aj verzie pre ďalšie zariadenia.

TIP: Prečítajte si test služby Otestovali sme Kuki TV: Nielen online telku pre smartfóny

Okrem technických inovácií prešla Kuki TV rebrandingom. Má nové logo i webové stránky. Vizuálu dominuje fialová farba, tematicky bol inšpirovaný kozmickým priestorom. Ako spoločnosť uvádza v správe, chce byť aktívnejšia na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame a tiež v novej blogovej sekcii na svojich webových stránkach. Služba Kuki funguje od roku 2014 a je dostupná používateľom v celom Česku aj na Slovensku prostredníctvom ľubovoľného internetového pripojenia. Funguje na princípe prepaid, bez záväzkovom systéme, keď si zákazníci službu predplácajú na mesiac dopredu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno