Domov Novinky Ktoré značky sa najmenej kazia?

Ktoré značky sa najmenej kazia?

Zdielať

EKWB Gigabyte X99 01Informácie servera Hardware.fr už použil Gigabyte na svojom blogu Gigabyte Tech Daily, kde sa pochválil, že jeho základné dosky majú najnižšie percento RMA. To značí vrátenie tovaru v rámci záruky k oprave, výmene alebo vrátenie peňazí. Web udáva, že nie všetky takto vrátené výrobky sú chybné a niektoré sú proste po dohode s technikom vrátené potrebné preto, že užívateľovi nevyhovujú. Štatistiky sú tiež založené na údajoch, ktoré berú do úvahy iba tie značky, ktorých tovar sa predalo aspoň v počte 500 kusov a jednotlivé produkty sa museli predať v počte aspoň jedného sto, aby sa do tabuliek dostali.

Všetky údaje nájdete na stránke Hardware, link je pri zdroch. Rozoberali sa tam pamäte, SSD či HDD. Čo sa týka základných dosiek, boli zverejnené spolu štyri údaje za štyri časové obdobie, pričom vo všetkých prípadoch viedla spoločnosť Gigabyte, aj keď často len veľmi tesne s odstupom pár desiatok percent.

RMA dosky

Niečo podobné platí aj v prípade grafických kariet, kde zase vedie spoločnosť MSI, ale tiež len s malým odstupom. Však prvá pätica sa podľa zverejnených údajov vojde do rozsahu jedného percenta. Odporúčame pre presnejšie údaje pozrieť na stránku, sú rozobraté všetky dnešné grafické karty. Najhoršie očakávane dopadli Radeony R28X a teda R7970 a R7950.

RMA graficke karty

Čo sa týka ďalších komponentov, potom medzi SSD má mať najspoľahlivejšie produkty Samsung, medzi napájacími zdrojmi zase FSP Group (Fortron), a Be quiet !, čo je asi hlavne v podaní FSP prekvapením. Na druhej strane chýbali prémiové značky ako SuperFlower či Kingwin. Najspoľahlivejšie RAM podľa Hardware.fr vyrába Kingston a medzi zostávajúcimi výrobcami pevných diskov vedie Seagate.

Zdroj: Hardwarefr

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno