Digitálne pomôcky nám vedia v súčasnosti priniesť omnoho väčšiu efektivitu čo sa týka práce aj štúdia.
Ich správnym používaním si vieme uľahčiť množstvo bežných činností a zefektívniť, prípadne zrýchliť naše úsilie. Vďaka neustálemu technickému pokroku stále vymýšľame nové a lepšie aplikácie, elektroniku a prijímače a tým vieme byť efektívny rovnako doma ako aj v práci. Ktoré digitálne pomôcky by ti nemali chýbať ak chceš pracovať alebo študovať čo najefektívnejšie? Elektronika je dnes naším najväčším pomocníkom aj prekliatím zároveň. Vieme byť neustále k dispozícii a tak sú na nás stanovené vždy omnoho vyššie nároky. Na druhej strane vieme veľmi rýchlo a efektívne riešiť úlohy kdekoľvek a prakticky kedykoľvek. Nech už si to zoberieme z akejkoľvek strany, bez elektroniky sa dnes človek nevie pohnúť. Základom je vlastniť počítač alebo notebook, ktorý nám umožní pracovať, písať si poznámky, riešiť rôzne úlohy a surfovať po internete.
Bez počítača v škole a v práci nevieme plnohodnotne pracovať. Rovnako je dôležité vlastniť aj tlačiareň, najmä pre študentov. Skvelým pomocníkom môže byť aj tablet. Súčasné modely tabletov, napríklad iPad Air 2020, umožňujú zaznamenávanie poznámok, kreslenie, strihanie videa a mnohé ďalšie funkcie. Plne nahradia papierové formy písania a môžeš ich využívať na nespočetné množstvo úloh. Práve preto môžu absolútne zefektívniť tvoju prácu, či štúdium. Mobilný telefón je tiež skvelým pomocníkom, ktorý však nevyužiješ tak ako počítač alebo tablet. Veľmi populárne pre zaneprázdnených ľudí sú v súčasnosti aj smart hodinky. Vieš nimi rýchlo vyriešiť komunikáciu, zavolať si alebo prezerať maily. Majú skvelý dizajn a v prípade, že sa ti naskytne chvíľka voľna, vieš rýchlo vyriešiť potrebné resty.
Ak chceš byť v práci alebo štúdiu naozaj efektívny, mal by si dbať na tvoju metodiku. Každý máme inú formu akou sa nám najlepšie učí. Napriek tomu však existujú aj určite všeobecne overené tipy, ktoré ti pomôžu sa 100% sústrediť a dať zo seba maximum. Jedným z nich je odloženie všetkého čo ťa rozptyľuje. Ak pracuješ na notebooku, vypni si všetky upozornenia a používaj iba stránky, ktoré potrebuješ na prácu. Na mobile si daj tichý režim a vypni si wifi aj dáta. Skús si učenie alebo štúdium rozdeliť na pracovné bloky. Napríklad môžeš 40 minút pracovať a potom mať 10 minút pauzu. Počas pauzy sa snaž odísť z izby a skús nesledovať médiá ani sociálne siete. Potom sa opäť vráť a cyklus zopakuj. Ak ti nevyhovuje takáto metóda môžeš skúsiť urobiť čo najviac na jeden záťah a potom si dať dlhšiu pauzu alebo robiť omnoho menšie cykly.