Domov Novinky Ktoré Android aplikácie najviac spomaľujú výkon?

Ktoré Android aplikácie najviac spomaľujú výkon?

Zdielať

Hoci sú obrázky a videá ihneď odoslané, ich vplyv na smartfóny ostáva. Snapchat, obľúbená aplikácia pre zdieľanie súborov sa v najnovšej správe AVG Android App Performance Report stáva kráľom „spomaľovačov výkonu“ telefónov.

AVG aplikácie 01

Zo správy, ktorú vypracovala spoločnosť AVG, ktorá poskytuje internetovú bezpečnosť viac ako 200 miliónom aktívnych používateľov, vyplýva, že Snapchat zosadil z trónu doterajších favoritov, aplikáciu Facebook a Spotify, vďaka simultánnemu využívaniu fotoaparátu, Wi-Fi, mobilných dát a GPS na zariadeniach.

Na vrchol rebríčka v správe sa tiež derie sociálna a blogovacia platforma Tumblr, ktorá je v druhom štvrťroku najväčšom konzumentom dátových prenosov. Aj napriek relatívne nenáročnému obsahu sledovanému na tejto platforme – primárne správy, krátke videoklipy, blogy a nejaké obrázky – využíva Tumblr viac dát, než Netflix a Spotify dokopy.

AVG aplikácie 04

Na špici zoznamu skrytých služieb spotrebujúce batériu sa v druhom štvrťroku umiestnil záhadne nazvaný proces com.sec.android.fwupgrade, ktorý slúži na periodické sťahovanie aktualizácií pre zariadenia Samsung s Androidom prostredníctvom Wi-Fi. Tak ako podobne často aktualizované aplikácie Samsung Security Policy Update (KNOX) a Google Play má aj táto služba obrovský vplyv na výdrž batérie zariadenia.

Google Chrome sa v sledovanom kvartáli stal druhou aplikáciou najviac spotrebujúcou miesto v úložisku telefónu kvôli nahromadeným informáciám o prezeraní stránok. Pripojil sa tak k v tomto ohľade predvídateľnejším aplikáciám typu Spotify a Amazon Kindle.

AVG aplikácie 02

Evergreen týchto rebríčkov, Facebook, má v tomto štvrťroku nového súpera. Je ním monitorovacia aplikácia Facebook Pages Manager, ktorá uchováva veľa lokálneho obsahu z dôvodu sledovania štatistík, fanúšikov a komentárov stránok aj na cestách.

Hoci mnoho používateľov sťahuje a používa vysoko náročné aplikácie na smartfónoch úplne vedome, výskum AVG odhalil rad aplikácií, ktoré vysávajú zdroje telefónu v tichosti na pozadí, bez toho, aby o tom používateľ vedel. Aplikácie sú preto v správe rozdelené na tie, ktoré musí spustiť sám používateľ a tie, ktoré sa spúšťajú automaticky. Nasledujúce aplikácie sú najväčšími žrútmi batérie, miesta v úložisku a mobilných dát v celkovom poradí.

Aplikácie spúšťané automaticky:

 1. Facebook
 2. Google Play Services
 3. Facebook Pages Manager
 4. BBM (BlackBerry Messenger)
 5. Words with Friends
 6. Instagram
 7. Messenger
 8. ooVoo Video Call Text & Voice
 9. ChatON Voice & Video Chat
 10. The Weather Channel

AVG aplikácie 03

Aplikácie spúšťané používateľom:

 1. Snapchat
 2. Amazon Shopping UK
 3. Spotify Music
 4. LINE: Free Calls & Messages
 5. Samsung WatchON (Video)
 6. Netflix
 7. Clean Master (Boost & App Lock)
 8. Amazon Kindle
 9. Amazon Shopping (Global)
 10. BBC News

Ako The Weather Channel, tak aj Words with Friends sú celkom prekvapivé prírastky do tabuľky automatického spúšťania – pri týchto aplikácií málokoho napadne nejaký zjavný dôvod, prečo by mali bežať skryto na pozadí. V rebríčku desiatich aplikácií spúšťaných používateľom sa umiestnili hneď dve nákupné aplikácie. Tí, ktorí chcú na cestách ušetriť dáta aj batériu, by sa mali vyhnúť aplikáciám Amazon.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno