Domov Návody Kreatívne CV pomôže ľahšie získať prácu. Ako na to?

Kreatívne CV pomôže ľahšie získať prácu. Ako na to?

Zdielať

Kreativne CV 01Napísať štandardný životopis je v dnešnej dobe základom. Ale napísať kreatívny životopis, taký, ktorý len tak ľahko neskončí v koši, je už ťažší oriešok. Predstavte si totiž, že pracujete na personálnom oddelení a náplňou vašej práce je výber nových zamestnancov. Rukami vám denne prejde niekoľko stovák životopisov, jeden ako druhý. Ako teda zaujať, aby ste nezapadli medzi všetkých uchádzačov?

Po obsahovej stránke všetko ostáva, no s nástupom nových technológií prichádza množstvo možností, ako svoje Curriculum vitae (CV) zatraktívniť. Váš životopis je vašou reklamou a musí vás predať. Ak bude všedný, čierno-biely, nikoho nezaujme a automaticky sa tak stávate šedým priemerom spolu s desiatkou až stovkou ďalších uchádzačov. Oddeľujte jednotlivé sekcie vášho CV farebne a používajte farebné deliace čiary či tvary.

Neostaňte zaseknutý v deväťdesiatych rokoch a zapojte kreativitu. Nestačí len štruktúrovaný text. Pripojte okrem svojej fotografie aj zaujímavé infografiky či infobannery alebo ikony. Nazrite do editačného panelu Microsoft Word a skúste z neho vytĺcť viac.

Kreativne CV 02Kreativne CV 03

Spestrite výpočet vašich schopností napríklad zaujímavým grafickým prvkom, ktorý budúcemu zamestnávateľovi padne do oka. Aj zaujímavo vypracovaným životopisom hovoríte o tom, že ste si na ňom dali záležať, že ste detailista a navyše aj kreatívny.

Nepoužívate LinkedIn? V tom prípade je na čase začať, pretože ak nie ste online, akoby ste ani nežili. Nemusíte zamestnávateľovi uvádzať odkaz na váš súkromný Facebook profil. Uveďte však okrem kontaktu aj váš LinkedIn profil, kde si bude môcť overiť históriu vašich predchádzajúcich zamestnaní. Tým kreatívnejším odporúčame vytvoriť QR kód s odkazom na váš profil.

Kreativne CV 04Kreativne CV 05

Samozrejme, atraktívne grafické prevedenie vášho životopisu vám nepomôže, ak neviete gramatiku alebo si o sebe navymýšľate. Buďte pravdovravný a uveďte do životopisu iba to, za čím si môžete stáť. Radšej menej, ale pravdu. V dnešnej dobe si o vás môže prakticky ktokoľvek čokoľvek zistiť.

Gramatika je tiež podstatná. Nie je totiž nič horšie, ako mať pravopisné chyby vo svojom životopise. Nechajte si preto radšej skontrolovať svoje CV niekoľkým ľuďom. Ak nemáte čas na kontrolu, nechajte prebehnúť textovú časť aspoň jazykovou korektúrou v MS Word (klávesová skratka F7).

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno