Domov Novinky Koniec bláznivých produkčných kľúčov? Vyzerá to tak

Koniec bláznivých produkčných kľúčov? Vyzerá to tak

Zdielať

Windows-8.1Windows 9 radikálne prerobí systém aktivácie. Cieľom je, ako inak, zamedziť prevádzkovanie pirátskych kópií. Čo to teda bude znamenať? O novom aktivačnom systéme Microsoftu sa hovorí ako o radikálnej zmene. Windows 9 totiž už nemá využívať klasické softvérové ​​kľúče, známe 25-miestne kódy, ktoré slúžia na overenie pravosti systému.

Windows 9 má namiesto toho využiť používateľský účet pre Microsoft Store, čo nemusí byť nutne to isté ako účet Microsoft Account. Tento účet bude pre každého používateľa povinný a obchod potom bude môcť používateľovi ponúknuť tú vhodnú verziu Windows podľa hardvéru, na ktorý sa ju chystá inštalovať. Systém by teda mal fungovať takto: nalogujete sa do Microsoft Store a zaplatíte si za licenciu pre svoju kópiu systému Windows, Store potom poskytne príslušný špeciálny obraz disku pre inštaláciu systému.

Windows 8.2 štart

Ak budete chcieť zakúpený systém inštalovať na iný počítač, budete musieť na serveri Microsoftu najskôr zrušiť registráciu na starom, takže jednu kópiu budete môcť v jeden čas prevádzkovať len na jednom počítači, ovšem pochopiteľne tu budú aj špeciálne rodinné licencie potrebné pre tri alebo päť počítačov. Ďalej sa opäť hovorí o Start Menu a jeho návrate s príchodom Windows 9.

Zdroj: InfoWorld

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno