Domov Novinky Koncept Yoga prichádza aj do biznis sféry

Koncept Yoga prichádza aj do biznis sféry

Zdielať

Lenovo ThinkPad YogaSpoločnosť Lenovo, ako líder na trhu v oblasti výroby viacrežimových počítačov, prináša na slovenský trh úspešný koncept Yoga aj pre biznis zákazníkov. Konvertibilný ultrabook ThinkPad Yoga zachováva prednosti radu ThinkPad, kombinuje ich s flexibilitou Yogy a pridáva niekoľko nových vlastností ako zasúvaciu klávesnicu, digitálne pero či dokovaciu stanicu.

ThinkPad Yoga ponúka 4 zariadenia v jednom, vďaka dvojitým pántom, ktoré umožňujú otočenie displeja o 360 stupňov. Táto flexibilita umožňuje pracovať na ultrabooku v štyroch rôznych režimoch –  notebook, stan, stojan a tablet. Možnosť využitia viacerých režimov v jednom zariadení je ideálna pre biznis na cestách a obchodníkov, ktorí potrebujú tvoriť, prezentovať, hľadať informácie a to všetko v dynamickom prostredí, ktorý kladie na výkon vysoké nároky.

Thinkpad Yoga vychádza v ústrety komfortu užívateľom novou funkciou klávesnice „lift-and-lock“, ktorá zabezpečí automatické zasúvanie tlačidiel a polohovacieho zariadenia TrackPoint, v momente otočenia konštrukcie o viac ako 300 stupňov. Tlačidlá nezavadzajú a pri rôznych režimoch sa so zariadením pohodlne manipuluje.

Displej s uhlopriečkou 12,5“ dostal IPS technológiu a Full HD rozlíšenie. Podporuje ovládanie všetkými 10 prstami naraz a na výber je Corning Gorilla Glass HD IPS alebo FHD IPS displej (v prípade displeja FHD je dostupný voliteľný digitalizátor a pero). Prácu uľahčuje aj sklenený 5-tlačidlový TrackPoint, ktorý je však samostatným jednoliatym celkom, bez rozdelenia tlačidiel a je možné využívať ho aj na dotykové gestá.

ThinkPad Yoga poháňa 4. generácia procesorov Intel Core i7-4500U a využíva operačný systém Windows 8.1 Umožňuje rozšírenie pamäte až na 1 TB a pre biznis zákazníkov je veľmi praktická dokovacia stanica, ktorá umožňuje rozšírenie pracovnej plochy vďaka One Link Dock, ktorý poskytuje porty USB, pripojenie miniHDMI, gigabitový eternet a ďalšie. Uľahčením práce je integrované dotykové pero.

Hoci ide o pracovné zariadenie, ThinkPad Yoga disponuje veľmi dobrou grafikou Intel HD Graphics 4400 a zvukom vďaka Dolby Home Theater v4. ThinkPad Yoga je zo zliatiny horčíka, čo mu dodáva dostatočnú odolnosť a stabilitu, pri váhe 1,58 kg. Pri plnom výkone poskytuje ultrabook 7-hodinovú výdrž batérie.

ThinkPad Yoga má najnovšiu aktívnu ochranu disku Active Protection systém – ktorá je založená na gravitačnom senzore a pri náhlych otrasoch alebo vibráciách uchováva pevný disk nepoškodený. ThinkPad Yoga je na slovenskom trhu k dispozícii v cene od 1 125 Eur s DPH.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno