Domov Novinky Kodak predstavil svoj prvý smartfón IM5

Kodak predstavil svoj prvý smartfón IM5

Zdielať

Dlhšiu dobu sa špekulovalo, že spoločnosť Kodak, známa predovšetkým v časoch kinofilmu, predstaví svoj smartfón. Na veľtrhu CES 2015 sa tak aj stalo a predstavil model IM5 s Androidom, veľkým 5-palcovým displejom, zaujímavou cenovkou a svojím zameraním na fotografovanie.

Dizajnovo síce neponúka nič prevratné, potešia však zaoblené rohy a dobre umiestnené prvky po bokoch tela. Na prednej strane sa nachádza 5“ displej s rozlíšením  1280×720 pixelov a 5 MPx fotoaparát. Vzadu je hlavný fotoaparát s LED diódou, ktorý má rozlíšenie 13 MPx, automatické zaostrovanie a je podporený širokou softvérovou výbavou na rýchlu úpravu fotiek a tlače.

Kodak im5 03

Smartfón poháňa osemjadrový procesor MediaTek MT6592, taktovaný na 1,7 GHz. Dopĺňa ho 1 GB RAM a vnútorná pamäť 8 GB, pričom sa dá rozšíriť pamäťovými kartami (do 32 GB). Prítomný je operačný systém Android 4.4 KitKat, výrobca však sľubuje aktualizáciu na najnovší Android 5.0 Lollipop. Cena bola stanovená na 229 eur a v Európe sa má objaviť do konca marca, nasledovaná zvyškom sveta. Dostupný bude v dvoch variantoch – bielej a čiernej.

Zdroj: GSMArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno