Domov Novinky KitKat pre Xperie umožní presunúť aplikáciu na kartu

KitKat pre Xperie umožní presunúť aplikáciu na kartu

Zdielať

Sony Xperia T2 UltraSony Xperia T2 Ultra a T2 Ultra Dual dostávajú aktualizáciu na Android 4.4 KitKat. Zo zaujímavých noviniek je možnosť presunúť aplikácie z pamäte smartfónu priamo na pamäťovú kartu. Čoskoro by sa mala táto funkcia objaviť aj na ďalších smartfónov Sony Xperia. Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti na regióne či na tom, alebo podľa distribúcie.

Ak teda aktualizácia ešte nedorazila až k vám, čakajte, môže to trvať niekoľko dní až týždňov. Okrem toho prináša aktualizácia iné funkcie ako je vylepšená stavová lišta a rýchle nastavenie, bootovacie animácie a živé tapety na domovskej i odomykací obrazovke z PlayStationu 4, kompatibilita s chytrým náramkom SmartBand SWR10 a aplikácií Lifelog, vylepšenie kvalít fotoaparátu, či zlepšenie stability a výkonu ale aj výdrže batérie.

Sony Xperia Update KitKat

Tlačidlo Presunúť na SD kartu nájdete v menu Nastavenia – Aplikácie, kde okrem toho pribudla aj samostatná karta vyhradená iba pre aplikácie umiestnené na pamäťovej karte. Je celkom pravdepodobné, že sa táto funkcia čoskoro objaví aj na ďalších telefónoch japonského výrobcu. Čoskoro by sa aktualizácie na Android 4.4 KitKat mali dočkať aj modely Sony Xperia E1 a Xperia M2 (vrátane M2 Dual), môžeme teda predokládat, že jednou z nových funkcií bude možnosť presunu aplikácií z internej pamäte na micro SD kartu.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Sony Xperia T2 Ultra poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Blogs.Sonymobile.com , GSMArena.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno