Domov Novinky SSD Kingston KC310 sú určené do náročných podmienok

SSD Kingston KC310 sú určené do náročných podmienok

Zdielať

Spoločnosť Kingston patrí medzi popredných hráčov na trhu s pamäťami, medzi ktorými sa posledné roky čoraz výraznejšie presadzujú práve SSD založené na flash pamätiach. Novým modelom KC310 bude mieriť hlavne na podniky, kde je hlavnou prioritou spoľahlivosť a veľká kapacita.

kingston kc310

Malo by sa ísť o 960 GB model, čo je doteraz najvyššia dostupná kapacita z podnikových SSD. Na rozdiel od staršej série KC300 už nie sú založené na niekedy problémovom radiči SandForce, ale spoliehajú sa na radič Phison PS3110-S10. Pripájať sa budú cez klasické rozhranie SATA III, cez ktoré disk zvládne rýchlosť čítania 550 MB/s, prípadne 520 MB/s pri zápise.

Náhodný zápis by sa mal pohybovať okolo hodnôt 96000 a 88000 IOPS, čo je veľmi slušná hodnota. Taktiež už existujú výsledky testov PCMark Vantage HDD, kde dosiahol veľmi zaujímavé skóre 80700 bodov. Garantovaná životnosť je daná na 681 TB zapísaných dát, čo je niekoľkonásobne viac ako pri bežných spotrebiteľských SSD.

kingston kc310 02

Podľa výrobcu sú tieto disky určené hlavne pre menšie servery a dátové centrá. Potešiť ich môže hlavne dobrá ochrana dát s využitím Advanced SmartECC a Flash ECC. Taktiež sa aj radič snaží čo najskôr zapísať dáta na flash pamäte z cache, čím by sa malo zamedziť strate údajov pri prerušení napájania. Záruka je ale len tri roky, čo by pri takomto produkte mohlo byť aj o pár rokov viac.

Zdroj: Kingston

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno