Domov Novinky Kingston DTVP 3.0 má HW šifrovanie aj antivírovú ochranu

Kingston DTVP 3.0 má HW šifrovanie aj antivírovú ochranu

Zdielať

Kingston_DTVP_3.0Spoločnosť Kinston Digital si pripravila USB flash disk DataTraveler Vault – Privacy 3.0. Ide o modely, ktoré sú veľmi výkonné, učené najmä pre rozhranie USB 3.0. Ponúknu hardvérové ​​šifrovanie a tiež ochranu proti malware od spoločnosti ESET. Tešiť sa môžeme až na 250 MB/s.

USB flash disk DataTraveler Vault – Privacy 3.0 má teda vo všetkých prípadoch 256-bitové AES hardvérové ​​šifrovanie dát v režime XTS, ktoré si tak zaisťuje úplne sám oddelene od systému počítača. Voliteľným doplnkom je potom antivírusová ochrana ClevX Drive Security od firmy ESET, ktorá je založená na známom NOD32 a pracuje pod OS Windows. Nie je pre ňu vyžadovaná žiadna inštalácia na cieľový systém, pričom zaistená je ochrana pred vírusmi, spywarom, trojany, červami, rootkitmi, adware a ďalšími hrozbami. ClevX Drive Security sa s DTVP 3.0 predáva s päťročnou licenciou, pričom aj záruka na samotný flash disk je päťročná.

Nový DataTraveler je teda určený predovšetkým pre organizácie či firmy, ktorých členovia a zamestnanci potrebujú na nejakom médiu nosiť vysoko citlivé dáta. Tí si môžu disk nastaviť tak, aby boli jeho dáta prístupné iba pre čítanie, avšak ochrana heslom je tu vynútená, aby sa vylúčil neoprávnený prístup k disku. Na zadanie hesla má potom užívateľ celkom 10 pokusov (v predvolenom nastavení) a ak sa mu to nepodarí, disk sa uzamkne a naformátuje.

Dôležité tiež je, že pre využitie všetkých funkcií nie je nutné nič inštalovať, čo sa bude hodiť na počítačoch, kde má užívateľ obmedzené práva. Môže si pritom prispôsobiť rôzne vlastnosti a parametre, ako je predinštalovaný obsah, dĺžka hesla, maximálny počet pokusov o zadanie hesla a interné/externé číslovanie diskov v danej sérii. Kingston tiež sľubuje odolné kovovo-plastové a vodotesné telo, pričom na trh dodá 4, 8, 16, 32 a 64 GB modely. Pre nich platia nasledujúce rýchlosti čítania/zápisu:

  • 4 GB : 80 MB/s čítanie, 12 MB​/s zápis
  • 8 GB, 16 GB : 165 MB/s čítanie, 22 MB/s zápis
  • 32 GB : 250 MB/s čítanie, 40 MB/s zápis
  • 64 GB : 250 MB/s čítanie, 85 MB/s zápis

Zdroj: Tlačová správa Kingston

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno