Domov Novinky Keď sa energia šetrí sama

Keď sa energia šetrí sama

Zdielať

Argus od Schneider ElectricNapriek tomu, že sa snažíte, občas sa to pravdepodobne stane aj vám. Po celom dni sa vrátite z práce a zistíte, že na toalete celý deň svietilo svetlo. V duchu si vynadáte, ale viete, že sa to jednoducho stáva. Na našu nepozornosť či zábudlivosť však existuje liek: sú ním detektory pohybu Argus od Schneider Electric. Sledujú váš pohyb ako dobrí duchovia; strážia vašu spotrebu energie, životné prostredie a dokonca aj vás samotných.

Takzvané „svetlo na fotobunku“ má množstvo používateľských výhod, napriek tomu ho však ľudia zvyknú považovať za nadštandardné vybavenie. Detektory pohybu Argus sú pritom skutočne návykové. Sú vhodné do akýchkoľvek priestorov a okrem šetrenia energie na schodisku v bytovom či rodinnom dome, v garáži, alebo na toalete, ich určite oceníte aj v exteriéri. Detektory dokážu osvetliť nočnú cestu bytom rovnako ako tmavú uličku k bránke domu. Sú tiež podstate tichým strážnym psom, ich svetlo vás upozorní na pozvaných, ale aj na nepozvaných návštevníkov.

Osvetlenie v domácnostiach, verejných a komerčných budovách zahŕňa veľkú časť celkovej svetovej spotreby energie. Pri šetrnom svietení by sme ju dokázali znížiť až o 70% Detektory pohybu predstavujú najefektívnejší spôsob šetrenia energie a financií. Svetlo zasvieti len vtedy, keď ho potrebujete a bez toho, aby ste tomu museli venovať čo i len myšlienku.

Svetlo setrenie

Detektory pohybu Argus sú vyrobené z polykarbonátu, ktorý je vysoko odolný voči UV žiareniu a zabezpečuje materiálovú stálosť aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach, takže sú vhodné aj do exponovaných exteriérových priestorov. Majú jednoduchú a flexibilnú montáž – na stenu, strop, na roh alebo do rohu s možnosťou nastavenia šošovky. Interiérové detektory sú určené na stropnú montáž. Intuitívne nastavenie času a svetelnej citlivosti zvládne ľahučko každý používateľ.

Zdroj: Tlačová správa Schneider Electric

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno