Domov Novinky Kde sa v domácnosti najčastejšie hádame?

Kde sa v domácnosti najčastejšie hádame?

Zdielať

Samsung hadky a prieskumPodľa prieskumu spoločnosti Samsung je otázka organizácie kuchyne najväčšou príčinou sporov v domácnosti. Správna organizácia kuchyne je základom pre dosiahnutie rodinnej pohody. Takmer polovica (41%) rodín totiž tvrdí, že je to miestnosť, ktorá vyvoláva najviac hádok.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu realizovaného tímom, ktorý stojí za novou inovatívnou chladničkou Samsung Food Showcase – dokonalým organizátorom kuchyne. Podľa prieskumu síce 84% Európanov tvrdí, že ich kuchyňa je dobre usporiadaná, ale takmer dve tretiny (60%) domácností pritom za najväčší zdroj napätia v kuchyni považuje skutočnosť, že v kuchynských skrinkách alebo v chladničke nemôžu niečo nájsť.

Štvrtina dospelých priznáva, že do kuchynských skriniek alebo do chladničky často odkladá najrôznejšie veci, aby neboli na očiach, a viac ako tri štvrtiny (80%) z nich uvádzajú, že musia chladničku každý týždeň upratať a pokúsiť sa ju udržať v organizovanom a reprezentatívnom stave.

Prieskum tiež ukázal, že viac ako polovici Európanov (53%) by nebolo príjemné, ak by hosť otvoril dvere ich chladničky, aby zistil jej obsah. Viac ako dve tretiny (69%) Európanov priznávajú, že sú so súčasným stavom svojej chladničky tak nespokojní, že by ju vyčistili alebo upratali pred tým, než by dovolili hosťovi nahliadnuť dovnútra.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno