Domov Novinky Kaspersky predstavil novú verziu komplexnej ochrany

Kaspersky predstavil novú verziu komplexnej ochrany

Zdielať

Kaspersky Internet SecurityKaspersky predstavil aktualizovanú verziu produktu pre domácich používateľov Kaspersky Internet Security – Multi-Device 2015. Toto riešenie chráni používateľov s OS Windows, OS X a Android pred existujúcimi aj novými hrozbami – pričom robí ich online život jednoduchší a bezpečnejší.

Podľa prieskumu spoločnosti sa internetoví používatelia v online prostredí najviac obávajú o svoje súkromie a identitu, osobné údaje, financie a bezpečie detí, 79% opýtaných používateľov v Európe sa na internet pripája pomocou rôznych zariadení, preto je potrebné myslieť na bezpečnosť a ochranu naprieč rôznymi platformami pri neustále rastúcich online hrozbách.

Podľa spoločnosti  sa denne objaví až 315 tisíc nových vzoriek škodlivého softvéru. Žiadny operačný systém pritom nemožno považovať za úplne bezpečný – doba, kedy sa kybernetickí zločinci zameriavali len na Windows, je dávno preč a útoky na používateľov Mac-ov a mobilných operačných systémov sa množia. Po odhalení botnetu Flashback, ktorý napadol okrem iného viac ako 700 tisíc počítačov s OS X, už ani používatelia Applu nemôžu tvrdiť, že je ich operačný systém úplne bezpečný.

Internet security 01

Takisto rastie aj množstvo malvéru zameraného na mobily, najmä na tie s OS Android. Každý mesiac zaznamenajú laboratóriá viac ako 20 tisíc nových vzoriek. Ani phishingové útoky neobchádzajú žiadnu platformu či zariadenie – Kaspersky Lab odhalí viac ako 137 tisíc nových phishingových stránok za mesiac, ktoré majú útočníkom pomôcť získať od dôverčivých obetí citlivé osobné a finančné údaje.

Najnovšie verzie softvéru pre domácich používateľov zahŕňajú množstvo úplne nových technológií, ktoré zlepšujú úroveň ochrany pred šifrovacím malvérom, zabraňujú sledovaniu používateľa cez webkameru a chránia pred rizikom pripojenia k zraniteľným Wi-Fi sieťam.

Zdroj: Tlačová správa Kaspersky

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno