Domov Novinky Kantar Worldpanel zverejnil podiel operačných systémov 1Q 2014

Kantar Worldpanel zverejnil podiel operačných systémov 1Q 2014

Zdielať

KantarSpoločnosť Kantar Worldpanel vykonala globálnu analýzu trhu a vydala svoju najnovšiu správu o podiele smartfónov na globálnom trhu pre prvý kvartál tohto roku.

Údaje ukazujú, aká je distribúcia Android, Windows Phone, iOS a BlackBerry, pokiaľ ide o celkové prenikanie na trh v Nemecku, Veľkej Británii , Francúzsku, Taliansku a Španielsku (EU5), USA, Číne, Austrálii a Japonsku. Od EU5 sa Windows Phone podarilo získať 1,6 percentuálnych bodov z roka na rok. V Taliansku, ktoré je tradične silnou krajinou, čo sa týka WP trhu , zaznamenali najväčší rast prostredníctvom mobilného operačného systému Microsoftu s 13,9% (3,0 percentuálnych bodov viac ako v rovnakom období počas roku 2013).
Naopak,Windows Phone označuje najmenší pokrok v Nemecku – 0,5 percentuálnych bodov oproti marcu 2013.

Android je na tom celkom dobre, keďže jeho podiel vyskočil zo 73,6% na 77,0%. V Taliansku bol tiež  viditeľný nárast Androidu z minuloročných 62,5% na 70,7% podielu na trhu. Španielsko je ďalší zaujímavý trh, kde Android predstavuje pokles o 5,1 percentuálneho bodu z 93,7% v marci 2013 klesol na 88,6%. V Španielsku má Windows Phone podiel 3% a BlackBerry má 0%. Apple iOS je v poslednej dobe v Španielsku trendy, keďže zaznamenal poskok z 4,5 percentuálnych bodov na súčasných 7,6% podielu na trhu.

Tabulka

Ak sa bližšie pozrieme do top 5 európskych trhov, iOS zaznamenal len malý pokrok 0,1 percentuálnych bodov na 19,2%, zatiaľ čo Android zaznamenal skok o 1,5 percentuálnych bodov na úkor BlackBerry. BlackBerry smartfóny majú len 1,1% podiel na trhu EU5 s predpoveďou ďalšieho klesania. Podľa všetkého cenovo dostupné smartfóny s Androidom ako nedávno oznámený OnePlus One, môže ukradnúť ďalšie percentá konkurencii a pridať Androidu.

V Spojených štátoch, Windows Phone zaujalo 5,3% podiel na trhu za 3 mesačné obdobie, ktoré sa skončilo v marci 2014, čo je pokles o 0,3 percentuálnych bodov oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Je zaujímavé, že iOS  tiež stráca pôdu pod nohami s citeľným poklesom 7,8 percentuálnych bodov. iOS teraz má 35,9%, Windows Phone a BlackBerry má 5,3% resp. 0,7%.

Tabulka-2

Príbeh je veľmi podobný v Číne, kde pre Android označuje skok s 8,1 percentuálnych bodov a teraz zachytáva 80% podielu na trhu so smartfónmi. iOS stráca pôdu pod nohami podobným tempom na americkom trhu.

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokHuawei predstavil Ascend P7 mini
Nasledujúci článokSpeedlink uvádza na trh nové bezdrôtové reproduktory
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno