Domov Novinky Jedzte a pite pri počítači koľko chcete!

Jedzte a pite pri počítači koľko chcete!

Zdielať

Takmer každý už prežil hrôzu, keď rozlial nejaký nápoj na klávesnicu. Teraz sa už o to nemusíte báť, pretože značka Zalman uviedla na trh revolučnú vodeodolnú klávesnicu K650WP, ktorá používateľom už nebude brániť jesť a piť pri počítači.

Zalman K650WP 01

Vďaka trojtupňovej ochrane možno klávesnicu dokonca umývať pod tečúcou vodou a zbaviť sa tak zvyškov po jedle a nečistôt, čo pomáha tiež predĺžiť jej životnosť a udržať prevádzku v dobrej kondícii. Prvý stupeň ochrany stanovuje trojitá vodotesná gumová vrstva umiestnená medzi výstužnými doskami a spínačmi. Základnú dosku dodatočne chráni plastový kryt s dvojitým silikónovým tesnením a ďalšia gumová vrstva.

Zalman K650WP 02

Tretím stupňom ochrany sú otvory rozmiestnené na strategický miestach, cez ktoré vyteká voda von z klávesnice. Odolnosť a stabilitu klávesnice zaisťuje perforované dno a hliníková doska umiestnená vo vnútri. Výrobca použil hybridné spínače, ktoré sú kombináciou vlastností membránovej a mechanickej klávesnice. Z jednej strany je prevádzka celkom tichá a klávesy nevyžadujú veľkú aktivačnú silu a z druhej, klávesy poskytujú dostatočne rýchlu odozvu, aby sa dobre uplatnili počas hier v sieti.

Zalman K650WP 03

Ďalšou celkom zaujímavou funkciou je 26KRO čo určite docení väčšina skúsených hráčov. Medzi základné vybavenie každej hernej klávesnice už v dnešnej dobe nemôže chýbať funkcia blokovania klávesu Windows, ktorý často spôsobuje missclick a vyhadzuje používateľa z hry späť do systému Windows.

Zalman K650WP 04

Zaujímavé je, že v klávesnici možno zablokovať všetky klávesy, čo môže prísť vhod počas čistenia. Pre zvýšenie komfortu používateľa používa výrobca výklopné nôžky pre nastavenie sklonu klávesnice a tiež konkávny tvar klávesov z adekvátnym odstupom, ktorý znižuje počet chýb do minimum a zvyšuje pohodlie pri dlho hodinovým používaní. Klávesnica K650WP sa na slovenskom trhu predáva približne za 35 eur.

Zdroj: Zalman

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno