Domov Novinky IPCOM zažaloval Apple za porušenie patentu

IPCOM zažaloval Apple za porušenie patentu

Zdielať

IPCOM vs AppleApple bol žalovaný za porušenie patentov od nemeckej spoločnosti IPCOM. Výška, ktorá je požadovaná sumu cca 2 miliardy od spoločnosti Apple. Patent je pre smartfóny dávajú prednosť núdzových volaní prostredníctvom mobilnej siete. IPCOM kúpil patent od Roberta Boscha, ktorý je nemecká spoločnosť vyrabajúca automobilové diely.

Táto technológia existuje v mobilných telefónoch dlhú dobu a prakticky každý smartfón používa funkciu. Je ťažké odhadnúť ako dopadne tento spor, alebo reálnu šancu na získanie čiastky pre IPCOM, ktorú žiadajú v žalobe. Nie je to prvýkrát, čo bol tento patent podaný na súde. Nokia tiež čelila žalobe zo strany IPCOM, spolu s ďalšími výrobcami smartfónov. HTC, Vodafone, Ericsson, Nokia a Apple sa snažia súd presvedčiť, že tento patent je neplatný. IPCOM vyžaduje 2,12 miliárd dolárov z Apple pre porušenie patentu.

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokGalaxy S5 môže mať veľkého konkurenta od LG
Nasledujúci článokTelekom a Ego predstavujú Deezer
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno