Domov Novinky International CES 2015 pod útokom dronov a robotov

International CES 2015 pod útokom dronov a robotov

Zdielať

CES LogoVeľtrh International CES, prvá a najväčšia technologická udalosť v roku 2015, chystá pre návštevníkov vedľa záplavy najrôznejšie dizajnové výpočtovej techniky, chytrých televíziou a mobilných telefónov, tiež niekoľko prekvapení z oblasti robotiky a automatizácie. Usporiadajúca spoločnosť CEA, chystá v rámci ďalšieho ročníka CES otvoriť nové trhovisko s bezpilotnými systémami. Tu bude predstavené to najlepšie, čo sa z oblasti bezpilotných leteckých systémov (UAV) a pozemných samohybných strojov chystá v nadchádzajúcom roku na trh.

Exhibícia otvára vo veľkom štýle a výstavná plocha prvého ročníka tak zaberie viac ako 600 metrov štvorcových. Vystavovať sa tu chystá cez 16 svetových výrobcov dronov (vrátane značiek ako Air-Dog, squadron, Trace, DJI, iRobot, Trace, Ecovacs, či Pelican Products) a samohybných systémov ovládaných len pomocou vzdialeného monitora a klávesnice.

Podľa výskumu, ktorý CEA na účely nadchádzajúce výstavy zrealizovala, vzrastie trh so spotrebiteľskými Drone v nadchádzajúcom roku o 55% a prinesie ich výrobcom príjmy v hodnote blížiacej sa 130 miliónom dolárov. V horizonte piatich rokov by už trh s Drone mal mať viac ako miliardovú hodnotu.

Zdroj: CES

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno