Domov Novinky Intel uvádza svoj prvý LTE modem

Intel uvádza svoj prvý LTE modem

Zdielať

Intel XMM 7160 LTEIntel sa pochválil svojím prvým LTE modemom, ktorý už uvádza na trh integrovaný do zariadenia Samsung Galaxy Tab 3 (10.1). Jedná sa o model XMM 7160 LTE, ktorý bude spoločne s týmto tabletom k dispozícii na európskom a ázijskom trhu.

Modem XMM 7160 LTE pre rozhranie LTE od Intelu sa teda dostal do 4G verzie tabletu Samsung Galaxy Tab 3 (10.1), umožní mu prevádzku v niekoľkých režimoch – 2G/3G/4G LTE a ponúkne hlasové a dátové služby sa simultánne podporou pre 15 LTE pásiem pre globálne roaming v sieťach LTE. Popri tom si Intel pripravil tiež príslušné moduly pre PCIe M.2 , ktoré sa budú montovať do tabletov a ultrabookov, ktoré prídu v budúcom roku a popri tom príde na trh aj integrovaný radio-frekvenčný (RF) transceiver Smarty m4G.

Čo sa týka Intel PCIe M.2 LTE a riešenie Smart m4G, u tých výrobca sľubuje dobrý pomer ceny a výkonu. Tieto moduly sú tiež vybavené podporou globálnych navigačných systémov a využívajú k tomu riešeniu Intel CG1960 GNSS. Modul pre M.2 je momentálne testovaný a následne príde do ponuky firiem Huawei, Sierra Wireless a Telit.

SMARTi m4G bol vyvinutý v spolupráci s firmou Murata a ponúka integráciu s najčastejšie používanými komponentmi v jednom puzdre LTCC (low temperature co-fired ceramic). Vďaka tomu sa má znížiť jeho rozloha o 20 percent. V budúcom roku potom Intel plánuje priniesť ďalšiu generáciu riešenia pre LTE, a to vrátane Intel XMM 7260. Ten bude mať výhodu vo vyššej rýchlosti, funkcií agregácie operátorov alebo podpore TD-LTE a TD-SCDMA. Viac sa dozviete v odkaze na zdroj aktuality.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno