Domov Novinky Intel: Technologické darčeky budú tieto Vianoce najobľúbenejšie

Intel: Technologické darčeky budú tieto Vianoce najobľúbenejšie

Zdielať

Vianoce a zvyky 01Ako svoj ideálny vianočný darček si tablet predstavuje drvivá väčšina z viac ako desať tisíc respondentov, uspokoja sa však aj s iným technologickým darčekom ako je počítač, smartfón alebo zariadenia 2 v 1. Tisíce respondentov v rozsiahlom prieskume spoločnosti Intel organizovanom v desiatich európskych krajinách potvrdilo, že predvianočný dopyt po zariadeniach s pripojením na internet je vysoko nadštandardný.

Z hľadiska veku sa prekvapivo javí, že dopyt po digitálnych technológiách rastie s vekom: od 30% v skupine 18 – 24 rokov, cez 38% pri 35 – 44 rokoch a až 39% v skupine 45-54 rokov. Maximálny dopyt po technológiách je vo vekovej skupine 55-65 rokov a 65+, kde absolútne dominoval dopyt po počítačoch, mobiloch a ďalších elektronických zariadeniach. V tomto prieskume dalo viac ako desať tisíc Európanov najavo, že technológie sa postupne etablujú ako univerzálny darček, ktorého výberom určite „nešliapnete vedľa“: je o tom presvedčená takmer polovica respondentov prieskumu (48%).

Vianoce a zvyky 02

Pri výbere konkrétneho tabletu sa 55 % bez ohľadu na pohlavie riadi výkonom, 23% značkou, 20% cenou a iba 1% dizajnom. Ponuku na predvianočnom trhu s elektronikou budú už čoskoro významne ovplyvňovať mobilné zariadenia s procesorom Intel Core M.

Vianoce a zvyky 03

Tie po svojom predstavení na svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov IFA práve vstupujú na slovenský trh. Nový procesor Core M poháňa zariadenia typu 2 v 1 od širokého spektra výrobcov vrátane firiem ako Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo a Toshiba.

Vianoce a zvyky 08

Core M je prvý produkt z rodiny procesorov zameranej na tie najtenšie laptopy a najvýkonnejšie tablety v zariadeniach typu 2 v 1. Oproti procesoru Intel Core štvrtej generácie ponúka Intel Core M o päťdesiat percent vyšší výpočtový výkon a o štyridsať percent rýchlejšiu grafiku. Podobne vzrástla aj úroveň v oblasti úspory energie: nový procesor umožní až o dvadsať percent dlhšiu prevádzku na batérie oproti generácii Intel Core.

Vianoce a zvyky 12

Vďaka o polovicu menším rozmerom samotného procesora a až o šesťdesiat percent nižšiemu tepelnému výkonu môžu výrobcovia navrhovať ultramobilné zariadenia ktorá nemusia byť vybavené ventilátorom. Môžu byť dokonca tenšie ako 9 mm, čo je menej ako má napríklad batéria typu AAA alebo doposiaľ najtenšie vyvinuté laptopy.

Vianoce a zvyky 13

V súčasnej dobe ponuka spoločnosti Intel plne pokrýva kategóriu tabletov a zariadení 2 v 1 vo všetkých cenových hladinách od menej ako 100 eur pri tabletoch až po špičkové zariadenia kategórie 2 v 1, ku ktorým sa budú produkty s Intel Core M svojím výkonom a funkciami radiť.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno