Domov Novinky Intel predstavuje riešenie Intel IoT Platform

Intel predstavuje riešenie Intel IoT Platform

Zdielať

Intel_LogoSpoločnosť Intel predstavila riešenie Intel IoT Platform, za ktorým sa skrýva referenčný model so šifrovaním spôsobom end-to-end. Cieľom je zjednotiť a zjednodušiť pripojiteľnosť a bezpečnostnú ochranu pre internet vecí (IoT). Spolu s IoT Platform uviedla spoločnosť Intel aj integrované hardvérové a softvérové produktové riešenia na báze tejto platformy. Ďalej predstavila nové partnerstvá s rozšíreným ekosystémom pre systémových integrátorov, ktoré sú prísľubom pre zásadný posun IoT z raného štádia k hromadnej výrobe.

Nové ponuky a partnerstvá uľahčia poskytovateľom riešení prejsť v oblasti IoT od niekoľkých pilotných projektov ku tradičnej výrobe s opakovateľnou základňou stavebných blokov, ktoré bude možné prispôsobiť pre nespočetné množstvo riešení. Dáta sa budú odomykať rýchlejšie, čím sa spotrebitelia a spoločnosti dostanú rýchlejšie ku zmysluplný informáciám a hodnote.

Intel IoT Platform pomôže prinášať inovácie na trh rýchlejšie, pričom sa zredukuje zložitosť ich riešení pomocou zadefinovanej a opakovateľnej základne, ktorá zjednotí to, ako sa budú zariadenia pripájať a prenášať dôverné dáta do cloudu.

IoT má obrovský potenciál byť hybnou silou ekonomických hodnôt a sociálnych zmien, spoločnosti to však samé bez spolupráce nedokážu. Vyžaduje si to robustný ekosystém. Za tým účelom oznámila spoločnosť Intel nové riešenia a partnerstvá na podporu ekosystému IoT.

Na vývoji a nasadzovaní riešení sa budú spolu s Intelom podieľať spoločnosti Accenture, Booz Allen Hamilton, Capgemini, Dell, HCL, NTT DATA, SAP, Tata Consultancy, Wipro a ďaľšie, pričom jednotlivé stavebné bloky budú využívať základňu Intel IoT Platform. Tieto riešenia pomôžu poskytovať opakovateľnú základňu pre internet vecí a dať vývojárom viac času venovať sa konkrétnym požiadavkám zákazníkov.

intel_IoT_1

Spoločnosť prináša plán produktov s integrovaným hardvérom a softvérom na podporu základne Intel IoT Platform. Plán zahŕňa všetky zariadenia naprieč spektrom až po cloud vrátane rozhrania API pre správu a softvéru na tvorbu služieb, prepojenia a analyzovanie koncových zariadení s cloudom, inteligentné vstupné brány a celý rad škálovateľných procesorov IA.

Základnou súčasťou plánu je dôraz na bezpečnostné opatrenia. Intel vyvíja a optimalizuje tento produktový plán, aby bez problémov fungovali spolu so stavebnými blokmi z ekosystému a priamo sa sústredili na hlavné prekážky, ktorým poskytovatelia riešení čelia pri implementovaní IoT, vrátane interoperability, bezpečnosti a pripojiteľnosti.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno